Популярне

Про очікування щодо реформ Зеленському розповіли посли G7

Посли країн G7 обговорили з президентом Володимиром Зеленським прогрес реформ в Україні. Мовиться про ті досягнення, які відбулися у 2021 році. Про це йдеться у твітер послів G7.

Також посли висловили свої очікування на майбутнє, окресливши перелік питань, в яких Україна може вдосконалюватися. Вони привітали історичне законодавство про судову реформу 2021 року та висловили сподівання на його повну імплементацію.

Посли сподіваються на подальший позитивний розвиток судової реформи у 2022 році, включаючи прозорий конкурсний процес для нових суддів Конституційного суду, – мовиться у повідомленні.

Дипломати висловили сподівання на прогрес у реформі, яка забезпечить трансформовану, сучасну СБУ. Вони також привітали закон про НАБУ та висловили очікування на конкурентне обрання його нового директора та швидке завершення процесу відбору очільника чи очільниці САП.Зверніть увагу! Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже понад рік без керівника. До слова, Назар Холодницький пішов з відповідної посади ще у серпні 2020 року.

Що відомо про конкурс на голову САП

Наприкінці січня поточного року розпочався конкурсний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Навесні затвердили список 133 претендентів, які можуть очолити керівні посади. Відбір на постійного голову САП не пройшов Максим Грищук.

До фіналу дійшли двоє кандидатів: Олександр Клименко – детектив НАБУ та Андрій Синюк – прокурор в Офісі генерального прокурора. Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що 25 листопада чергове засідання щодо обрання керівника САП знову зірвали.

Зрив конкурсу на главу САП у програмі “Такі справи”: дивіться відео