Популярне

Рашисти витратили щонайменше десять ракет «Калібр» на дерев’яні приманки, — WP

ЗСУ дурять росіян муляжами HIMARS з дерева, ті ведуться і атакують їх дорогими ракетами

Збройні сили України влаштували росіянам пастку на фронті. Вони розмістили на полі бою дерев’яні муляжі HIMARS, які надалі росіяни знищили та прозвітували про успішний бій. Про це повідомляє The Washington Post.

Українці обдурили російську армію, виготовивши з дерева муляжі-приманки, які імітували високоточні системи залпового вогню HIMARS. «Трюк» був настільки вдалим, що російська армія витратила дорогі крилаті ракети великої дальності на несправжні HIMARS.

Зазначається, що українські приманки настільки вдало виготовлені, що через об’єктив російських безпілотників неможливо відрізнити їх від оригіналу, тож вони передають неправдиві дані морським ракетоносцям у Чорному морі. Таким чином у польових умовах росіяни витратили мінімум 10 ракет «Калібр» на нереальні HIMARS.

Така тактика використовується українцями не вперше і дає багато переваг на полі бою проти ворога, який має більше оснащення на фронті. Окрім того, ЗСУ нищать залізницю та лінії електропередач на окупованих територіях, аби унеможливити своєчасне постачання боєприпасів та провізії для російської армії.

Росія хизується фейковими перемогами

Знищення дерев’яних копій пояснює, чому російські чиновники та речники брешуть про нереальні успіхи на фронті. Зокрема, вони стверджували, що російська армія нібито вразила величезну кількість HIMARS, хоча стільки установок Україна навіть не має на озброєнні.

Тим часом російські війська бояться потужності HIMARS, адже насправді ці високоточні системи різко змінили хід війни на користь України, бо можуть знищувати цілі на великих відстанях.

Минулого місяця міністр оборони Росії Сергій Шойгу наказав своїм генералам віддати пріоритет знищенню далекобійних артилерійських систем після того, як вони завдали ударів по ключових російських лініях постачання.

У Пентагоні виконувач обов’язків речника Тодд Бріссіл заявив, що ці заяви неправдиві і не мають ніякого відношення до реалій, а військовий дослідник з Інституту вивчення війни Джордж Баррос покепкував з росіян: «Якщо росіяни думають, що вони влучили в HIMARS, вони стверджуватимуть, що влучили в HIMARS».

Нагадаємо, на окупантів великий психологічний ефект мають американські реактивні системи залпового вогню HIMARS. На полі бою вони вводять ворога у паніку, навіть коли ЗСУ їх не застосовують.

На початку серпня командувач військ ОК «Південь» генерал-майор Андрій Ковальчук заявив, що Збройні сили України не втратили жодної системи HIMARS та продовжують ефективно використовувати західну зброю на полі бою.