Популярне

Суперсила Ахметова – у чому вона?

Не біда, якщо не вистачає коштів на новий швейцарський замок: завжди можна створити проблему і залучити державу до її фінансового вирішення. Так, наприклад, зробили у ДТЕКу Ахметова минулого року, коли не закупили достатньо вугілля для ТЕС, нібито через брак коштів.

В компанії олігарха розводили руками – мовляв, ми не винні, тут грошей не було, тут купа ремонтів. А Україні довелось аварійно імпортувати енергію і шантаж вдався. План простий:

– отримати контроль над понад 70% теплової генерації;

– поставити потужності на паузу, через «аварійні ремонти» і нестачу вугілля;

– поторгуватись за підвищення верхньої межі тарифу, Зайти на свій рахунок і насолоджуватися «чесно заробленим».

Твоя маленька енергонезалежність – з зарядними станціями EcoFlow https://bit.ly/3AD4jZc Кому вигідні енергокризи в Україні? Поки на каналах Ахметова звинувачують державу у нестачі вугілля на ТЕС, понад 70% теплової генерації залишається у власності олігарха. І це означає, що НЕмонополіст може тримати владу в заручниках свого бізнесу і своїх фінансових «хотєлок». Коли хочеться підзаробити більше – на ТЕС різко зростає кількість аварійних ремонтів. А нестачу вугілля виправдовують браком коштів. Хоч на рахунку ДТЕК вони в той час були. Та і для чого «палити» вугілля для українського ринку, якщо можна продати енергію дорожче за кордоном?

До яких ще маніпуляцій вдається Ахметов? У схемах НЕмонополіста розібралась Анна Калюжна. Дивіться про це у її сюжеті:

Як думаєте, влада не розуміє шантажу чи свідомо на нього ведеться?