Популярне

Тернополянин Ігор Дикун став легендою оборони Ірпеня

Це просто приголомшлива історія. Один з українських захисників зміг зупинити півсотні ворогів. Ігор Дикун зустрів ворога на відстані витягнутої руки та визначив фінал вуличного бою на околиці Ірпеня. Битва за місто стала визначальною в обороні Києва.

28-річний український розвідник Ігор Дикун зупинив півсотні росіян двома пострілами з ручного протитанкового гранатомета. Таким чином, захисник України ліквідував один із найважчих проривів на Ірпінському фронті та став легендою оборони міста в Київській області.

Бої за Ірпінь стали визначальними у захисті Києва. Наприкінці березня, коли РФ зробили останні відчайдушні спроби взяти Ірпінь та прорвали оборону, місто вдалося утримати завдяки неймовірному героїзму наших захисників, серед яких і молодший лейтенант Ігор Дикун.

Ігор Дикун – що про нього відомо

28-річний Ігор Дикун – уродженець містечка Борщів Тернопільської області. Він став на захист Батьківщини ще у 2014 році. Тоді Ігор був студентом третього курсу юрфаку університету МВС. Він узяв академічну відпустку та вступив до лав ЗСУ.

“Проти танків боролися не лише зі стрілецькою зброєю, а й з тими старими акумулятивними гранатаmи. Це зброя ще часів Другої світової. Зараз набагато краща ситуація”, – відзначив Дикун.

Його головний бій в Ірпені навесні 2022-го порішило ту саму радянську зброю – з протитанкового гранатомета РПГ-7 він зупинив дві машини російського десанту.

За його словами, 24 березня ворогам вдалося прорвати оборону та створити загрозу оточення.

“Противник тиснув і з сусідньої вулиці зверху, і з нижньої, і вийшли ніби кліщі. Усі підрозділи, а це 60 людей, виявилися б тут затиснутими”, – розповів Ігор.

Першочерговим завданням стало знищити техніку. Першу ціль Дикун лише підбив. Окупанти сховали пошкоджену бойову машину і вже пізніше він вистежив та добив її. А ось друга десантна машина ворога під прикриттям піхоти прорвалася далі. Ігореві з командою довелося її переслідувати, перестрибуючи огорожі. Взявши черговий бар’єр, він натрапив на ворожого кулеметника.

“Він мене спостерігав, але прийняв за свого, польський однострій з їхньою цифрою, тому він не зреагував”, – розповів Ігор.

Далі був другий точний постріл. Він вискочив на перехрестя і вдарив по БМД і ворожій піхоті з РПГ-7. Коли повертався, була стрілянина з автомата. Ігор отримав поранення. Побратим воїна “Дракон” у розпал бою перев’язав йому рани.

Свої останні години в Ірпені Дикун пам’ятає погано. У нього була контузія, лопнула барабанна перетинка, дві кyльові: дотичне поранення плеча і наскрізне – ноги. Тоді українських поранених переносили до лісу, а потім евакуювали у бік Києва.

Через два дні Ігор Дикун дізнався, що за оборону Ірпеня йому присвоєно найвищу нагороду – звання Героя України.