Популярне

У лобіюванні передачі землі «дочці» російського банку звинуватили чиновників КМДА

Компанія «Банкомзв’язок» заявила, що заступник голови КМДА Петро Оленич та ще два посадовці департаменту земельних ресурсів лобіюють інтереси «Міжнародного резервного банку», (раніше «Сбербанк», який є дочірньою фінустановою «Сбербанку Росії». Як пише Delo, про це йдеться у зверненні «Банкомзв’язку» до комісії Київської міської ради з архітектури, містобудування та земельних відносин. У ньому вказується, що у компанії намагаються відібрати земельну ділянку, яка знаходиться у неї в оренді і згодом здати її в оренду банку, який знаходиться у списку санкцій РНБО.

Петро Оленич

Ділянка з нежитловими будинками, про яку йдеться, знаходиться на проспекті Академіка Глушкова, 13/2. Як зазначають юристи «Банкомзв’язку», у 1999 році Київрада передала його в оренду компанії на 49 років. У заяві також зазначається, що українське законодавство не дає змоги розірвати в односторонньому порядку договір без судового рішення або низки юридичних обставин, які не настали.

«У «Банкомзв’язку» є обґрунтовані підстави вважати, що суб’єкт подання (проекту рішення на зупинення договору оренди земділянки, – ред.) діє на користь АТ «Сбербанк» – банку країни-агресора, нещодавно перейменованого в АТ «Міжнародний резервний банк», – сказано у зверненні.

Юристи «Банкомзв’язку» розповідають, що у 2018 році Петро Оленич, на той момент директор земельного департаменту, вже подавав Київраді подання на розірвання договору оренди цієї земділянки та подальшу здачу його в оренду «Ощадбанку», проте міськрада не підтримала його. Натомість у 2019 році вона заборонила передавати комунальне майно та землю у власність або користування юрособам із російським капіталом.

У квітні 2020 року «Сбербанк» намагався у Господарському суді Києва домогтися визнання договору оренди «Банкомзв’язком» цієї ділянки незаконною. У результаті в 2021 році суд касаційної інстанції відмовив “дочці” російського банку в позові.

«Банкомзв’язок» просить комісію не підтримувати та не погоджувати проект рішення, внесений Петром Оленичем. У компанії впевнені, що поданий ним проект рішення є незаконним та необґрунтованим.

Нагадаємо, у грудні українська «дочка» російського «Сбербанку» змінила ім’я на Міжнародний Резервний Банк, скорочено – «МР Банк».

1 листопада стало відомо, що «дочка» російського «Сбербанку» в Україні змінить однойменну назву на АТ «Міжнародний резервний банк» (АТ «МР Банк»).

Згодом з’ясувалось, що російський Сбєрбанк вирішив продати свої дочірні банки в Європі.Джерело: UA.NEWS