Популярне

У Міноборони розповіли, як б’ють по ворогові дронами-камікадзе Switchblade 300: «Кара для окупантів»

Віднедавна на озброєнні Збройних сил України є баражуючі боєприпаси, або ж дрони-камікадзе. Вони бувають різної потужності і призначені для знищення як живої сили, так і бронетехніки ворога. Відео застосування американського дрона-камікадзе Switchblade 300 бійцями Сил спеціальних операцій ЗСУ оприлюднило інформаційне агентство Міноборони України АрміяInform.

У кадрі видно, як баражуючий боєприпас знищив групу російських окупантів, які пиячили на танку (щоб подивитися усі фото і відео, доскрольте до кінця сторінки).

Використання дрона-камікадзе Switchblade 300
Використання дрона-камікадзе Switchblade 300

“Американський дрон-камікадзе Switchblade 300 – це ще одна кара на голову російських загарбників”, – зазначили в Міноборони.

Switchblade 300 – це тактичний ударний безпілотний авіаційний комплекс розробки американської компанії AeroVironment, призначений для ураження противника методом самознищення. Може бути класифікований як “літак-снаряд” чи “дрон-камікадзе” або ж “баражуючий боєприпас”. Розроблявся як ударний БПЛА одноразового застосування для збільшення можливостей піхотних підрозділів ланки група-відділення-взвод з вогневого ураження.

Безпілотник має довжину 610 мм і важить 2,7 кг, включаючи чохол і пускову установку, що робить його невеликим і досить легким для транспортування на полі бою одним солдатом. Складається всередині спеціального пускового контейнера, а його крила розгортаються після пуску, коли ударний снаряд потрапляє в повітря.

Дрон-камікадзе Switchblade 300

Ударний снаряд приводиться в рух електричним двигуном, тому його невеликі розміри та безшумний політ надзвичайно ускладнюють його виявлення або спробу перехопити, що дозволяє йому наблизитися до цілі зі швидкістю до 160 км/год у момент удару. Боєголовка має заряд вибухівки, еквівалентний 40-мм гранаті, для знищення легкої бронетехніки та особового складу.

Дрон-камікадзе Switchblade 300

Керування дроном-камікадзе можна здійснювати на відстані до 10 км, але його невеликий розмір обмежує його перебування в повітрі до 10 хвилин. Це робить його слабо придатним для проведення розвідувальних місій, але він корисний для ураження цілей на дальній відстані та вогневої підтримки підрозділів, що опинилися під щільним вогнем противника.

Switchblade використовує кольорову камеру та GPS для визначення, відстеження та ураження цілей, а також має можливість попереднього програмування для атаки на заздалегідь виявлену ціль. Якщо ситуація призводить до скасування удару, оператор може відкликати Switchblade і повторно націлити його.

Раніше повідомлялось, що США передали Україні 100 сучасних дронів-камікадзе Switchblade. Також США навчили українських солдатів, які перебували в Штатах з осені, роботі з цими безпілотниками.