Популярне

У разі вторгнення РФ в Україну колишні посли США вимагають від Байдена оприлюднити санкції

Група колишніх послів США, ексспівробітників органів національної безпеки країни виступила з публічним закликом до президента Сполучених Штатів Джо Байдена – вони вимагають оприлюднити перелік заходів, які США введуть проти Росії у разі, якщо вона вторгнеться в Україну. Заяву опублікувалина сайті The Atlantic Council 30 грудня, у день телефонних переговорів Байдена із президентом РФ Володимиром Путіним.

Документ підписало 24 особи, серед них:

– експомічник держсекретаря США, провідний експерт Atlantic Council Деніел Фрід;
– експосол США в Росії, колишній заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу;
– колишній посол США у РФ, професор Стенфордського університету Майкл Макфол;
– колишній посол США в Україні Джон Гербст;
– експосол США в Україні, старший науковий співробітник вашингтонського інституту Брукінгса Стівен Пайфер;
– колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер;
– колишній командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес.
Автори заяви звертають увагу, що РФ порушила низку своїх зобов’язань щодо міжнародних угод, зокрема за Будапештським меморандумом. Вони припускають, що Москва готує ґрунт для збройного нападу на Україну, незважаючи на готовність США та НАТО сісти за стіл переговорів.

“Ми вважаємо, що Сполучені Штати мають у тісній співпраці зі своїми союзниками по НАТО та Україною вжити негайних кроків, щоб вплинути на розрахунки Кремля про економічну вигоду, перш ніж російське керівництво зважиться на подальшу військову ескалацію”, – ідеться в заяві.

У ній зазначено, що адміністрація Байдена має погодити з європейськими партнерами відповідь на ймовірний напад на Україну–  “незалежно від ступеня чи форми російської ескалації”.

“Така відповідь має передбачати пакет серйозних та болючих санкцій, які буде негайно застосовано в разі нападу Росії на Україну. В ідеалі план цих санкцій має бути передано Москві вже зараз, щоб Кремль мав чітке уявлення про масштаби економічного удару, якого йому буде завдано. Зокрема, Вашингтон має провести консультації з Берліном та заручитися згодою Німеччини на те, що вона не допустить введення в експлуатацію “Північного потоку – 2″ у разі нападу Росії, давши зрозуміти, що в іншому разі адміністрація не буде знову скасовувати санкції щодо цього газопроводу”, – пишуть автори звернення до Байдена

Вони вважають, що головне, що зараз може зробити Захід для України, – підвищити стримувальний потенціал Збройних сил України, прискоривши надання військової допомоги.

“Для Кремля масштабне вторгнення в Україну має сенс лише в тому разі, якщо російські війська зможуть захопити та утримати українську територію, водночас  не зазнаючи значних та постійних утрат. Західні країни мають діяти вже зараз, щоб забезпечити збройні сили та підрозділи територіальної оборони України додатковими можливостями, здатними завдати таких втрат”, – підкреслюють у документі.