Популярне

У Сєвєродонецьку ЗСУ вдалося перегрупуватися і прагнуть повернути місто – ВЦА

Українські військові вживають заходів для повернення Сєвєродонецька під повний контроль України і впевнені, що “все вдасться”. Про це розповів керівник ВЦА Сєвєродонецька Олександр Стрюк в ефірі телемарафону.

Пряма мова: Стрюк на питання, який відсоток міста окупований, відповів: “Я б не сказав, що окупований. Був певний військовий успіх з боку орків, яким вдалося пройти в місто і захопити досить суттєву його частину, майже розділивши навпіл, якщо ми кажемо про житлові квартали, де вони можуть себе почувати впевнено. Але нашим військовим вдалося перегрупуватися, побудувати лінію оборони. І зараз вживаються всі необхідні заходи для того, щоб все ж таки місто повернути під повний контроль України. Місто залишається українським”.

“Наші військові вживають всі відповідні заходи, щоб відтіснити ворога з території міста, ведуться позиційні вуличні бої. Це супроводжується постійними артилерійськими обстрілами. Ситуація досить напружена, але є сподівання і є впевненість наших Збройних Сил, що все вдасться”.

Деталі: За словами голови військової цивільної адміністрації, до початку штурму в Сєвєродонецьку залишалося близько 13 тисяч населення.

“Враховуючи, що вже третю добу йдуть постійні вуличні бої, те населення, яке було, воно й залишається, за винятком невеликої частини, яку оркам вдалося вивезти з міста примусово на окуповану територію”, – сказав він.

Що передувало: 3-го червня очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що окупаційні війська раніше захопили близько 70% Сєвєродонецька, але ЗСУ посунули їх назад приблизно на 20%.