Популярне

Україна не скористалася шансом притягнути Путіна до суду в Гаазі

Так вважає заступниця міністра оборони Ганна Маляр

Україна могла притягнути президента країни-агресора Володимира Путіна до кримінальної відповідальності за злочини на окупованому Донбасі. Для цього потрібно було звернутися до Міжнародного кримінального суду. Україна мала багато шансів притягнути до кримінальної відповідальності президента РФ Володимира Путіна за злочини, які були скоєні агресором на Донбасі. Утім, у 2014-2016 роках країна не зверталася до Міжнародного кримінального суду, аби надати юрисдикцію щодо розслідування ворожих дій на нашій території, зазначила заступник міністра оборони України Ганна Маляр, інформує 24 канал.

“Україна не зверталась у 2014-2016 роках до Міжнародного кримінального суду, щоб дати юрисдикцію на розслідування саме агресії на нашій території. Ми звертались щодо Майдану. Ми, ті хто звертались, вважають, що це злочин проти людяності. Щоб не плутали. Не людства, а людяності. Тобто гуманного ставлення до людини. Щодо воєнних злочинів – ми давали окрему можливість цій юрисдикції. Проте Міжнародний кримінальний суд по сьогодні не розслідує і не має юрисдикції розслідувати саме злочин агресії”, – розповіла Ганна Маляр. Вона підкреслила, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, який керується Римським статутом, поширює свою юрисдикцію на чотири злочини: проти людяності, військові злочини, геноцид та агресія. Вона вважає, що саме за агресію насамперед мають покарати очільника Кремля та усе військово-політичне керівництво Росії.

ASPI news інформувало, що Ганна Маляр заявляла про те, що Україна не відмовлятиметься від євроатлантичних устремлінь і російський президент Володимир Путін це дуже добре усвідомлює. Також Ганна Маляр вважає, що Україні не слід зважати на намагання РФ заблокувати нашій країні шлях до НАТО, просто потрібно рухатися своїм курсом, готуючись до членства в Альянсі, яке Київ може отримати будь-якої миті.