Популярне

Весь світ ДТЕК, а люди в ньому – шахтарі

Ахметов отримав чергову індульгенцію від АМКУ

З 10 справ проти ДТЕКу, які розслідують територіальні відділення АМКУ, залишилось сім. Після чотирьох років тупцяння на місці Південно-Східне міжобласне територіальні відділення АМКУ виправдало енергогіганта та закрило три справи, повідомляє у своєму ФБ Ліга антитрасту.

Усі три справи були розпочаті у 2017-2018 роках за зловживання монопольним становищем однією з компаній групи – «ДТЕК «Дніпровські електромережі».

Одна справа стосувалася порушення прав побутового споживача. Постачальник електроенергії виставив рахунок із зайво нарахованими коштами за несанкціоноване підключення до електромережі у сумі 25 тисяч гривень. Та ще 335 грн за позачергову перевірку лічильника. У вересні 2021 територіальне відділення її закрило по причині її нібито «непідсудності» АМКУ.

Ще дві справи закрили напередодні нового року – 21 грудня. Бо ДТЕК начебто все зрозумів, розкаявся та за три місяці виконав рекомендації АМКУ. А відомство вирішило, що не надто сильно ДТЕК і грішив, конкуренцію особливо не похитнув, збитків від його злодіянь нікому не спричинено, отже можна зрозуміти та пробачити.

При цьому в одному випадку монополіст тривалий час не приєднував постачальника електрики до власних мереж, виснажуючи конкурента вимогами надати непотрібні довідки. У іншій справі – змушував ОСББ оплатити 17 тис. грн. за використану електрику по загальнобудинковому лічильнику, хоча мав прямі договорів з мешканцями будинку.

У територіальних відділеннях АМКУ залишились ще сім справ, більшість з яких розпочата за старим законодавством, до відкриття ринку електроенергії. Вангуємо, що найближчим часом і їх АМКУ героїчно «поховає». І попри щорічний опалювально-зимовий шантаж, маніпуляції із запасами вугілля, обвали цін на ринку та інші креативні засоби «тренувати та прогинати» ринок разом з 40-мійльнним населення під себе, ДТЕКу знов все зійшло з рук.

Можливо тому, надихнувшись черговою перемогою сили і грошей над законом, група розпочала свій черговий хрестовий похід проти першого за багато років голови НКРЕКП, який не є керованим з вежі ДТЕКу на Жилянській. Прем’єр-міністр, який до призначення в уряд працював топ-менеджером ДТЕКу, вже висловив своє невдоволення роботою Валерія Тарасюка. Також по ЗМІ прокотилась стандартна інформаційна компанія від дтеківських спікерів, яка в деталях та фарбах описувала, чому неугодного монополісту керівника потрібно замінити на угодного.

А старожили-енергетики знизали плечами, згадавши актуальне українське прислів’я: весь світ ДТЕК, а люди в ньому – шахтарі.