Популярне

Виплата пенсії у квітні – під питанням?

Перепон для виплати зарплати чиновникам немає

Україна у березні виконала всі свої зобов’язання, у тому числі завдяки бізнесу, який сплатив податки авансом. Проте вже у квітні через зупинку частини бізнесу, експорту та імпорту в бюджеті можуть виникнути складнощі. Виконати свої соціальні зобов’язання (пенсії, субсидії, зарплати) та військові витрати можливо, у тому числі завдяки допомозі міжнародних партнерів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми не друкували гроші, ми не переживаємо за гіперінфляцію. У нас є інструмент військових облігацій, сьогодні відповідальний бізнес викуповує ці державні цінні папери. Понад 40 млрд. вже залучили до бюджету завдяки цьому механізму. Це дає частину грошей, які дозволяють компенсувати дефіцит бюджету. Війна катастрофічно впливає на економіку, ВВП, державний бюджет, – зазначив прем’єр.

Як зазначив прем’єр, що довше буде війна, тим катастрофічнішим буде вплив на економіку, на здатність виконувати соціальні функції. Довга війна призведе до падіння рівня життя, до падіння спроможності держави.

Перший квартал бюджет перевиконано на 10%, насамперед завдяки тому бізнесу, який на знак підтримки сплатив податки авансом. Це дозволило профінансувати всі витрати держави. Але у квітні ситуація може змінитися.

“У квітні бюджет перебуває під тиском воєнної ситуації та військових нововведень”, – каже Шмигаль.

Фактично в Україні скасували загальну систему оподаткування, натомість запровадили податок у розмірі лише 2%.

«Якщо війна призводитиме до того, що нам потрібно буде скорочувати витрати, ми говоритимемо і пояснюватимемо. Станом на сьогодні ми відмовилися від усіх капітальних витрат. Ми можемо тільки ремонтувати, але ми нічого не будуємо, не робимо капітальних закупівель, зосереджені на армії та соціальному блоці», – говорить Шмигаль.

Що вже зробили:

– усі капітальні витрати (будівництво доріг, інфраструктурних об’єктів, реконструкції зупинили);

– урізали зарплати чиновникам на 10%;

– скоротили витрати на утримання державного апарату та органів місцевої влади.