Популярне

Вирок судді-хабарнику – 5,5 років за гратами з конфіскацією всього майна

У хабарництві визнано винуватим заступника голови Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Ігоря Мінаєва

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок та визнала винуватим суддю Слов’янського міськрайонного суду Донеччини у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Він просив надати неправомірну вигоду та одержав її за непритягнення особи до адміністративної відповідальності.

Суд призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців з позбавленням права обіймати посади у судах строком на 3 роки та з конфіскацією всього майна.

Суд також застосував до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 744 300 грн. із покладенням на нього обов’язків: прибувати до суду за кожним його викликом; не залишати Слов’янська Донецької області без дозволу суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.

Строк дії вказаних обов’язків – до 04.04.2022 включно, але не пізніше дня набрання вироком законної сили.

Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Текст вироку буде доступний у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером 623/2988/18.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі: Віктора Маслова (головуючий), Віктора Строгого і Лесі Федорак. Вказаний вирок ще не набув чинності і може бути оскаржений протягом 30 днів до апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

За версією обвинувачення, суддя Мінаєв запропонував адвокату Андрія Стрільця, стосовно якого був складений протокол про адміністративне правопорушення за керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, уникнути штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами його клієнтом. Свої послуги він розцінив у 6000 грн.

Нагадаємо, адвокати заступника голови Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Ігоря Мінаєва намагалися відвести від його справи суддю колегії Лесю Федорак. На думку захисту, суддя під час підготовчого засідання ставила запитання одному з адвокатів, які не стосуються даного судового процесу, мають вигляд іспиту для адвоката, носять особистий характер. Наявність таких запитань, на переконання захисників створює сумнів у неупередженості судді та є підставою для її відводу. Втім у відводі їм відмовили.