Популярне

Володимир Зеленський: “Ми не боїмося!”

Президент України дав інтерв’ю Die Zeit і сказав, чим може блефувати Путін

Володимир Зеленський заявив, що загроза ядерної війни з боку Володимира Путіна – це блеф. Також він сказав, чому господар Кремля вважає українського лідера ворогом номер один. Про це Зеленський розповів в інтерв’ю німецькій газеті Die Zeit. За його словами, Москва не розраховувала, що війна для українців стане народною. OBOZREVATEL зібрав головне із заяв глави держави.

Про Путіна

“Кремль не розраховував на те, що ця війна стане для нас такою ж вітчизняною, як та, яку Радянський Союз вів проти Гітлера. Люди Путіна просто не знають України. Але ми такі. Коли Україна з тобою, ти відчуваєш упевненість. Це такий принцип, яким варто було б керуватися багатьом на Заході”, – підкреслив президент України.

На думку Зеленського, він є ворогом для Путіна, бо той так сприймає реальність: його люди дивляться на державу, вони не бачать народу.

“Російська сторона сподівається, що їм вдасться всіх або купити, або залякати. Але оскільки вони зрозуміли, що зі мною це не працює, вони мені погрожують. Це шито білими нитками”, – сказав глава держави.

Зеленський дав інтерв'ю німецькій газеті.

Про режим роботи

Відповідаючи на запитання щодо режиму роботи, Зеленський наголосив, що він спить дуже мало і п’є дуже багато кави.

“Проводжу безліч нарад та переговорів. Просто займаюся неймовірно великою кількістю справ, необхідних для захисту й порятунку мого народу”, – додав він.

Про можливу облогу Києва

Зеленський зазначив, що не боїться битв за умов оточення.

“Ми вже показали світові, що ми здатні оборонятися. А якщо ви заговорили про страх, то маю вам сказати: це не ми повинні боятися, а політики всього світу. Я маю на увазі всіх тих, хто зараз дивиться на Україну і думає: а що, якщо відбудеться таке ж вторгнення в моїй країні? Адже те, що Росія робить зараз в Україні, інші держави захочуть повторити щодо своїх сусідів, тому оборона України та допомога Заходу насправді є глобальною антивоєнною акцією. Всі потенційні агресори мусять знати, що на них очікує, якщо вони почнуть війну”, – підкреслив глава держави.

Про санкції

Президент нагадав, що він кілька місяців тому просив запровадження превентивних санкцій проти Росії.

“Я просив тоді про введення санкцій проти Росії, щоб Путін навіть не думав про напад. Цього не було зроблено. Я просив допомогти Україні з метою забезпечення нашої безпеки. І це теж не було зроблено”, – сказав він.

Також, на думку Зеленського, потрібні додаткові обмежувальні заходи. Зокрема, заборона експорту нафти і газу, заборона російським суднам на доступ до міжнародних портів, відключення всіх банків від системи SWIFT, причому без винятків, що діють сьогодні.

“Поки що Захід ще не чинив такого економічного тиску, який дозволив би говорити про таку можливість”, – додав він.

Зеленський розповів, чим блефує Путін.

Про початок повномасштабного вторгнення Росії

Зеленський зазначив, що сам акт вторгнення для нього не став несподіваним, проте його вразила жорстокість із боку російських солдатів.

“Те, що російські солдати вчиняють стосовно цивільного населення, – для мене незбагненно. Ні бомби, які вони кидають на житлові будинки, ні ракетні системи, якими вони обстрілюють житлові райони. Це воєнні злочини”, – наголосив глава держави.

Про співвідношення сил

Президент зазначив, що Росія має більше солдатів і озброєння, ніж Україна. Але головна відмінність у тому, що в РФ немає людей, які цінують свою свободу і готові боротися до кінця: “Тому ця війна і стала народною війною, в якій кожна людина виконує певну функцію. Особливо, що стосується територіальної оборони”.

Про загрозу ядерної війни

Зеленський вважає загрозу Путіна – блефом.

“Одна справа бути вбивцею, інша – самогубцем. Будь-яке застосування ядерної зброї тягне за собою загибель всіх сторін, не тільки тієї людини, яка її застосовує. Погроза Путіна швидше показує його слабкість. Ядерною зброєю погрожують лише в тому випадку, якщо все інше не спрацювало. “Я впевнений, що Росія усвідомлює катастрофічні наслідки спроби застосування ядерної зброї”, – сказав президент.

Про загрозу іншим країнам

Глава держави запитав, чи вважає він, що об’єктом агресії Путіна можуть стати інші країни, наприклад – Молдова. На думку Зеленського, російський президент хоче розірвати Європу так само, як і Україну.

“Ви слухали заяви Москви останніх років? Ви там почули хоча б одне шанобливе висловлювання про Європейський Союз? У вас склалося враження, що Путін визнає Європу як рівноправну державу? Ні, він хоче розірвати Європу, як і Україну. Просто послухайте промови російських пропагандистів. Вони навіть проповіді в церквах читають про завоювання інших держав. Молдова, Грузія, Прибалтика. Я впевнений, що і Польща під загрозою. По суті весь континент перебуває в небезпеці, поки Росія має можливість напасти на іншу державу”, – зазначив він.