Популярне

Вплив воєнного стану на трудове життя українців

24 березня в Україні набув чинності закон про працю, який визначає нові правила роботи під час воєнного стану. Як це вплине на трудове життя українців, скільки доведеться працювати та як зміняться зарплати?

Відтепер максимальна тривалість робочих годин на тиждень збільшена від 40 до 60 годин.

Час початку і закінчення зміни визначається роботодавцем. Робочий тиждень може змінитися, замість 5 робочих днів може бути 6.

Час понаднормової роботи стає необмеженим.

Замість двох щотижневих вихідних буде один, а працівників можна залучати до роботи навіть у вихідні.

Під час державних свят вихідні скасовуються — свята стають робочими днями.

Працівникам об’єктів критичної інфраструктури роботодавець може відмовити у відпустці, окрім декретної.

Якщо твоє місце роботи опинилося у зоні бойових дій або воно не в змозі продовжувати роботу, то роботодавець не несе відповідальності за невиплату чи невчасну виплату зарплатні.

Після відновлення роботи роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику нараховані кошти, якщо це не вдалося зробити раніше.

Якщо об’єктивно місце роботи не в змозі забезпечити своє подальше функціонування, то трудовий договір може бути розірвано до стабілізації ситуації.

Якщо продовжувати роботу не може ні підприємство, ні працівник, то гарантійні виплати та відшкодування заробітної плати буде здійснено коштом репарацій від РФ.

Коли причини, які заважали виконувати роботу, усунуті та є змога продовжити роботу, роботодавець зобов’язаний забезпечити нею працівника й виплачувати зарплатню згідно з трудовим договором.

Роботодавець може зупинити дію окремих положень колективного трудового договору.

Страйки заборонені.

Випробувальний термін можна застосовувати до будь-якої категорії працівників.

Якщо працівник не може виконувати роботу через хворобу, евакуацію, відпустку або просто відсутній на місці роботи, то роботодавець має право замінити його.