Популярне

Як врятувати корупціонера від відповідальності: рецепт від НАЗК і Мінюсту України

Осіб з Реєстру корупціонерів, які захищають Україну у складі ЗСУ, тероборони чи інших органів, можуть виключити з цього списку. Як повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції, воно видало відповідний наказ, і його вже затвердив Мін’юст.

У НАЗК пояснили, що більшість записів у Реєстрі корупціонерів стосуються дрібних порушень, пов’язаних із корупцією – наприклад, прострочення дедлайну для подання декларації. Проте подібний запис може значно вливати на репутацію особи. Як вважають в агентстві, на сьогодні неприпустимо, щоб репутація захисників України була затьмарена фактом перебування в Реєстрі.

Відтак, громадяни України, які захищають державу у війні з окупантом, мають можливість подати до НАЗК заяву про вилучення відомостей стосовно себе з Реєстру корупціонерів.

«Важливо: кожна заява буде розглянута індивідуально. Тому не варто хвилюватися, що той, хто розграбовував Україну, а зараз лише робить вигляд, що захищає країну, зможе легко відбілити свою репутацію», – заспокоїли у НАЗК.