Популярне

Законопроєкт про постачання Україні озброєння за ленд-лізом підготували у США: що передбачає

У Сенат США внесли законопроєкт про постачання Україні озброєнь за ленд-лізом. Це дозволить президентові Джо Байдену надавати засоби оборони, які необхідні для захисту цивільного населення нашої країни. Про це повідомив у Twitter співавтор законопроєкту, сенатор-республіканець від штату Техас Джон Корнін. За його словами, для президента РФ Володимира Путіна немає такого поняття, як “незначне вторгнення”, і його амбіції на цьому не закінчуються.

“Наш двопартійний законопроєкт упорядковує інструменти, доступні президенту, оскільки він працює над зміцненням оборони України та захистом безневинних цивільних осіб, щоб зменшити ймовірність того, що Росія використовуватиме свої війська проти свого сусіда”, – цитує Business Standard іншого співавтора документа, сенатора-демократа Бена Кардіна.

Ленд-ліз – державна програма, за якою США постачали своїм союзникам у Другій світовій війні бойові припаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічну сировину, включно з нафтопродуктами. Основними клієнтами Сполучених Штатів стали країни Британської співдружності націй та СРСР.

Концепція цієї програми надавала американському президенту повноваження допомагати будь-якій країні, чия оборона визнавалася життєво важливою для США.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Державний департамент США дав добро трьом союзникам по НАТО постачати в Україну озброєння. Йдеться про балтійські країни – Естонію, Литву та Латвію, які тепер можуть передати протитанкові ракети та іншу зброю американського виробництва.