Популярне

Затримка пенсій: в уряді пояснили, що буде із пенсійними виплатами

Пенсійний фонд не має дефіциту внесків, тож пенсії українцям виплачуватимуть вчасно. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону. Також Жолнович запевнила, що ситуація не зміниться і наступного року.

«У нас із пенсійною системою все добре. Пенсійний фонд немає дефіциту внесків. Він своєчасно здійснює платежі. Минулого місяця навіть погасив заборгованість за минулі роки перед казначейством. Фінансовий стан Пенсійного фонду сьогодні стійкий, оптимістичний і повністю забезпечує всі потреби. І ми переконані, що саме так буде і наступного року», – наголосила Жолнович.

За її словами, це дозволить зокрема провести індексацію пенсій наступного року.

Як повідомили у Пенсійному фонді, план надходжень від єдиного соціального внеску за десять місяців 2022 року перевиконано на 3,5%, або на 10,1 млрд грн. Запланований розмір надходжень становив 289,4 млрд грн, а до ПФУ вже надійшло 299,5 млрд грн.

Позитивна динаміка надходжень спостерігалася протягом шести місяців цього року – найбільша протягом серпня, вересня та жовтня. Найгірша ситуація була у березні та квітні. Загалом доходи Пенсійного фонду (власні та державні кошти на фінансування пенсійних та інших виплат) за десять місяців становлять 492,9 млрд грн, що на 76,4 млрд грн більше, ніж торік за цей же період.