Популярне

Зеленський попередив світ про дефіцит їжі: Росія спеціально зриває посівну в Україні

Україна через війну обмежила експорт зерна, а російські військові цілеспрямовано зривають посівну. Самій Україні вистачить, але така ситуація загрожує нестачею їжі в інших країнах. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на 20-му Дохійському форумі. Його звернення транслювалось в ефірі всеукраїнського телемарафону.

“Справжні проблеми попереду. Україна – один із найважливіших експортерів продовольства. Це пшениця, олія, кукурудза та інша аграрна продукція з нашої країни. Це основа стабільності та внутрішньої безпеки багатьох країн у різних регіонах світу… Ми всі разом маємо не допустити дефіциту їжі у світі через цю війну. Санкційна політика, всі обмеження вводяться лише заради одного – щоб Росія почала шукати мир”, – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що світові ринки продовольства ще не прийшли в норму після пандемії, що призвела до цінового шоку. Застрахуватись від наслідків продовольчої кризи неможливо.

“Неможливо застрахуватися, якщо їжі не вистачатиме фізично. Російські війська руйнують поля в Україні, підривають агарну техніку, знищують запаси пального, які необхідні для посівної. Вони заблокували наші морські порти… Нашій країні вистачить продовольства, але відсутність експорту з України вдарить по багатьох народах в ісламському світі, в Латинській Америці та інших частинах планети”, – заявив президент.

Тому Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії. Про це заявив новий міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Питання, яке турбує всіх – посівна, а також не менш важливе завдання – налагодження логістики експорту зерна. Тому що це дуже великі обсяги”, – сказав Сольський.

До того ж в Україні є запаси зерна, передбачені на експорт – у грошовому еквіваленті, це становить орієнтовно 7,5 млрд доларів. Якщо раніше Україна на місяць вивозила через порти 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції, то зараз експорт може становити лише кілька тисяч тонн, які “їдуть” через західні кордони країни.

За його словами, кошти від експорту необхідні аграріям для оплати оренди, зарплати та посівної. “Тому це основна робота, яка ведеться міністерством, аграрним комітетом і на якій усі зосереджені”, – підсумував міністр.

Як повідомляв OBOZREVATEL, західні лідери вже обговорили нестачу продовольства у світі, яка, за словами президента США Джо Байдена, буде “реальною”. Можливий дефіцит продуктів пов’язаний із вторгненням Росії в Україну.