Популярне

Зеленський розголосив про приїзд Блінкена та Остіна, попри його таємність, чим зробив поїздку ризикованою – NYT

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен і міністр оборони США Ллойд Остін відвідали Київ. Однак, їх приїзд мав бути таємницею, яку, неочікувано для американської сторони, розголосив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в суботу. Про це повідомляє американське видання The New York Times.

Озвучення поїздки зробила поїздку ризикованою, але Блінкен та Остін все одно виїхали до Києва.

“Це був важливий час, щоб бути там”, – сказав Блінкен. – “Важливий час для України, для війни і важливий момент для детальної розмови віч-на-віч”.

Візит також призвів до разючого переозначення успіху цілей США в Україні.

“Ми хочемо бачити Росію ослабленою до такої міри, щоб вона не може робити те, що вона зробила під час вторгнення в Україну”, – сказав Остін. – “Чесно кажучи, вона вже втратила багато військового потенціалу та багато своїх військ, і ми хочемо, щоб вони не мали можливості дуже швидко відтворити цю здатність”.

Минулого тижня співробітники Блінкена і Остіна планували поїздку на базу ВПС у Рамштайні (Німеччина), щоб у вівторок зустрітися з представниками інших країн й обговорити, як вони можуть допомогти Україні в її боротьбі з Росією. Кілька тих самих співробітників паралельно працювали на основі необхідності знати, щоб заздалегідь спланувати зупинку в Києві, щоб секретарі могли особисто повідомити президента України Володимира Зеленського про те, що президент Байден швидко відновить посольство Сполучених Штатів у Києві та надати сотні мільйонів доларів додаткової військової допомоги. Це була б неоголошена поїздка найвищої делегації американських офіційних осіб від початку російського вторгнення.

Учасникам, які думали, що вилетять до Німеччини в понеділок вранці, у п’ятницю вдень повідомили, що плани змінилися.

І Блінкен, і Остін сіли на військові транспортні літаки C-17 в суботу вранці та летіли до Польщі, але на половині шляху дізналися, що їх таємниця про відвідання України – публічно розголошена, оскільки про їх відвідини оголосив президент Зеленський під час пресконференції.

Невдовзі після цього з покоїв високопоставлений чиновник з оборони повідомив трьох репортерів, які супроводжували міністра оборони, що президент Зеленський зірвав операцію і майбутнє поїздки невизначене.

Однак посадовці Пентагону запланували ряд непередбачених ситуацій, і серед них була інформація про витік секретної поїздки. Тож літаки двох членів кабінету летіли далі.

Після прибуття до Польщі рано вранці в неділю пан Блінкен і пан Остін сіли в автомобілі вирушили через кордон з Україною, щоб почати 11-годинну поїздку на потязі до Києва. Їх супроводжували лише кілька співробітників, а їхнє місцезнаходження відслідковувалося щохвилини в американському військово-тактичному операційному центрі в Польщі.

Чиновники не мали жодної інформації про те, чи будуть морські піхотинці охороняти посольство в Києві після його відкриття, але вони додали, що Джо Байден планує швидко призначити посла для його керівництва.

  • Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном і міністром оборони США Ллойдом Остіном, які прибули з візитом до Києва.
  • Під час зустрічі Сполучені Штати оголосили про нову військову допомогу Україні та поновлення дипломатичного поштовху в спустошеній війною Україні.