Популярне

«Живі перекази, а віри їм не ймеш»

Приказка, винесена в заголовок, мимоволі спадає на думку, коли уже не перший рік читаєш подібні реляції від влади. Війна триває уже 8-й рік, але для того, щоб всерйоз почати «розслідувати кримінальні провадження за фактами державної зради, колабораційної діяльності та справи щодо пособництва державі-агресору», потрібно було дочекатись від ворога початку повномасштабного вторгнення.

Зокрема, про це йдеться у кореспонденції Від початку вторгнення відкрито 752 провадження проти зрадників та колаборантів. Однак процитуємо все ж першоджерело – повідомлення ДБР на офіційній сторінці.

«З початку російської агресії #ДБР розслідує 752 провадження щодо зрадників та колаборантів (ІНФОГРАФІКА). Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з викриття зрадників, які вирішили перейти на бік ворога. Кожен подібний факт ретельно відпрацьовується, всі колаборанти будуть притягнені до кримінальної відповідальності. З 24 лютого 2022 року ДБР розслідує 619 кримінальних проваджень за державну зраду (ст. 111 ККУ), за колабораційну діяльність – 104 провадження (ст. 111-1 ККУ), 7 – щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 ККУ). 218 фігурантам повідомлено про підозру, 140 оголошено в розшук. Ще 1 тис. 190 осіб перевіряються на причетність до державної зради та колабораційної діяльності. До суду за цими статтями направлено 16 проваджень. Найбільшу кількість проваджень відкрито у Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях. Робота триває Наголошуємо, всі зрадники будуть відповідати перед законом!»

Також, як передає АрміяInform, зазначається, що слідство в справах зрадників, котрі вирішили перейти на бік ворога, проводиться ретельно, перевіряються факти. Усі колаборанти будуть притягнені до кримінальної відповідальності.

Зауважимо, що набагато цікавіше і корисніше було читати пости-коментарі до повідомлення на сторінці Державного бюро розслідувань.

Сергій Жичинський Підніміть списки тих, хто виїжджав у росію останні 10 років. Підключіть айтішників. І буде великий список особливо чиновників і депутатів.

Николай Поляков Що по вагнергейту, слідаки?

Mak Bor А ті, що ще не переїхали в росію, але продовжують на неї працювати, цими ви займаєтесь чи кантора Баканова?

Михайло Мариняк До суду аж 16? Із 752? А скільки осіб взято під варту? А сільки вироків до позбавлення волі? А скільки вас працює, чи то числиться? А що ви там ще робите?

Перше враження від коментарів – це зневіра людей у те, що усіх зловлять, а тих, кого й затримають, відпустять. Хто відкупиться під заставу, а хто й просто так відкупиться, бо так і не реалізована судова реформа залишила статус-кво суддів-хабарників. Тож і міркують люди, як у тій приказці: «живі перекази, а віри їм не ймеш» (мовою агресора – «свежо придание, но верится с трудом»).

Особливо примітним виявився перший з цих коментарів, бо він прямо «не в бров, а в око» відповідає ситуації, до якої причетний герой наших попередніх публікацій священик Тихон-Петранюк. Дійсно, чому б СБУ, ДБР і Нацполіції не поцікавитись у цього персонажа, навіщо він поїхав у 2015 році на окупований Донбас, мало того, отримав паспорт громадянина так званої «ДНР». Але це ще не можна, врешті-решт, вважати великим злочином.

А от те, що «таваріщ» Петранюк Тарас Іванович власноручно написав розписку органам МВД «ЛНР», можна кваліфікувати як державну зраду. Ось що він писав мовою ворога:

«…даю согласие добровольно оказывать помощь органам МВД ЛНР в их работе по защите безопасности нашей Родины. Ставшие мне в процессе сотрудничества известные формы и методы работы органов МВД, интересующих органы МВД, обязуюсь никогда никому не разглашать. Письменную информацию, которую буду представлять, буду подписывать Ферзь».

Оця фраза – «по защите безопасности нашей Родины» – вам ничого не нагадує? Саме так зараз орки і їхній фюрер, віроломно вторгнувшись з усіх сторін в Україну, розповідають, що захищають свою безпеку. Ну і як нам розуміти той факт, що агент Ферзь нині цілком комфортно почувається в якості архієпископа Православної Церкви України?

Мало того, архієпископ ТИХОН, обвинувачений (підозрюваний) у кримінальному провадженні №120120030050000359 за підозрою у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України, продовжував безкарно чинити протизаконні дії.

До речі, Наталія Шевчук, громадська активістка, голова ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія», з 2015 року виявляє й оприлюднює корупційні комерційні схеми, за якими незаконно відчужується церковне майно на Тернопільщині, про що вона опублікувала Відкритого листа до Президента України.

А тепер про головне щодо зрадника-архієпископа. Як гадаєте, панове співробітники СБУ і ДБР, чи не міг Тихон-Петранюк, як агент Ферзь, налагодити, наприклад, мережу з декого зі своїх прихожан та й не тільки з них, аби вони збирали необхідну інформацію, що цікавить його хазяїв з країни-агресора?

То чому ж уже майже два роки ви ДІЄВО не реагуєте на звернення, причому підтверджені конкретними документами? Прибрали з керівників Івана Баканова, то тепер побачимо, на що здатний його наступник. Адже держзрадники – це, в першу чергу, клієнти СБУ та ДБР.

На жаль, і СБУ, і ДБР жонглюють відписками, навіть часто, не бажаючи виконувати судові приписи.

А поки що ваша обіцянка «всі зрадники будуть відповідати перед законом» звучить як мантра… І скільки б ви не повторювали цей набір слів, та без реального притягнення злочинців до відповідальності нанесе ще більше шкоди нашій (не агента Ферзя) державі!