Популярне

Віялові відключення: президент і олігарх тримають споживачів електроенергії за лохів

«Відключення світла може лякати тільки тих, у кого відключено логіку і критичне мислення,  вважає Президент України Володимир Зеленський і дає «просту пораду»: щоб не чути брехливі казки про відключення світла, відключайте звук на деяких брехливих каналах. А краще – не дивіться взагалі, це береже і нерви, і електроенергію».

Згідно з діагнозом голови держави, до тих, у кого відключено логіку і критичне мислення, можуть зарахувати себе жителі Київщини, які систематично потерпають від віялових відключень. На щастя, згадані Президентом функції відключені не у всіх.

Абсолютна більшість добре розуміє, що відбувається і солідарні з думкою Татьяни Николайчук: «Монополист-частник держит всех в смешной для него и очень неудобной для нас позе. И никто ничего не может сделать…»

Так, учора процес «збереження електроенергії» в розумінні Володимира Зеленського (чого не скажеш про нерви) тривав протягом цілого дня в с. Хотянівка Вишгородського району Київської області. Ось обмін думками з цього приводу у ФБ-групі «Хотянівка і Садові товариства»: https://ru-ru.facebook.com/groups/332211860878987/

Алена Кохановская задала вопрос . Доброго дня!!! Скажіть у кого в Хотянівці не маєсвітла? І з чимцезновузв’язано ?

Андрей Вьюниченко  Бацька отлучил Хотяновку от электричества …

МаріяБерезинець  По К Непопа теж нема світла

OlgaKashperskiy Міжріччя немає теж

Таня Нагорна  На Киiвськiй немає. За iнформацiею ДТЕК – аварiя на лiнii. До 1500 пообiцяли налагодити. А там подивимось.

YuriyLevchiy  На сайте ДТЕК на одной странице плановые работы з 8 по 18 год., а на другой – авария, 26/11/2021 14:37:00 У черзі. Выбирайте кому что больше нравится

Таня Нагорна YuriyLevchiy и у меня была такая информация, теперь ДТЕК сообщает, что должны устранить аварию к 15.37.

НінаТімофєєва Ну от і до Хотянівки дійшло з Вишгорода

ЛюбовНагога в.Садова 14 без світла та в холоді.

Елена Лагутина ЛюбовНагога у вас света нет – у нас инета

Таня Нижник Осещина теж без світла сидить

SvitlanaSergeichuk В Осещине света нет с 10.30.

Андрей Рожнов: сидят на столбе высоковольтном в Осещине на Шевченко весь день… песни поют

Татьяна Николайчук Я в бешенстве! Монополист частник держит всех в смешной для него и очень неудобной для нас позе((( И никто ничего не может сделать…

Татьяна Бабич На сайте ДТЕК плановое отключение до 18:00

Таня Нагорна Уже по информации ДТЕК до 18.37. далее посмотрим.

Алена Кохановская Кошмар!!!

OleksiiDzydzygury Уже 19-37

ЕленаБусыгина Пищана

ДТЕК Київські регіональні електромережі

Доброго вечора, електропостачання відновлено. Ознайомитися з інформацією про аварійні відключення на лініях 10 кВ ви можете за посиланням https://www.dtek-krem.com.ua/ua/shutdowns. Про проведення планових відключень, інформація розміщується заздалегідь за посиланням: https://www.dtek-krem.com.ua/ua/outages.

ИринаВоронина Верныеотключения

ИринаВоронина Веерные.

У серпні 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, декларуючи «посилення відповідальності компаній за неякісне надання послуг споживачам», внесла зміни до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, якими передбачається:

– встановлення компенсації за відсутність однієї фази протягом більше ніж 24 годин для споживачів, приєднаних до електричних мереж по трифазній схемі електроживлення;

– посилення з 01.01.2022 стандарту щодо тривалості аварійних перерв з 24 до 22 годин;

– встановлення гарантованих стандартів щодо тривалості планових перерв в електропостачанні із попередженням споживачів. Допустима тривалість планових перерв в електропостачанні скорочується з 24 годин до не більше 12 годин (у незимові місяці) та 6 годин (у зимові місяці). Для значних за обсягом виконання планових робіт (реконструкція та заміна мереж) тривалість перерв в електропостачанні не повинна перевищувати 24 години (у незимові місяці) та 8 годин (у зимові місяці);

– збільшення розмірів сум компенсацій для окремих стандартів (щодо аварійних перерв, що тривають понад 24 (а з 01.01.2021 – 22) години, та строків усунення причин неякісного електропостачання).

З 1 липня 2021 року запроваджено стандарт якості в електропостачанні – щодо частоти перерв, відповідно до якого кожен споживач, у якого в попередні 12 календарних місяців (у тому числі, які передували 1 липня 2021 року), кількість перерв в електропостачанні перевищувала допустимий стандарт – має право на отримання компенсації. Розмір компенсації споживача становить 200 грн (для побутового споживача), 600 грн (для непобутового споживача) та 50 грн за кожну перерву понад встановлений стандарт.

Допустима кількість перерв тривалістю понад 1 годину протягом 12 місяців становить:

Аварійні перерви (з вини компанії):

– не більше 6 перерв для міст та селищ міського типу;

– не більше 8 перерв для сільської місцевості.

Планові перерви – не більше 11 перерв.

НКРЕКП пропонує споживачам у разі наявності проблем з частими перервами в електропостачанні звертатися до операторів систем розподілу, з якими укладено договір про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, із заявою щодо надання компенсацій за недотримання гарантованого стандарту стосовно кількості перерв в електропостачанні протягом 12 календарних місяців у точці розподілу споживача (тривалістю понад одну годину).

https://www.nerc.gov.ua/index.php?news=11872

Втім не схоже, що ця постанова змусила ДТЕК підвищити загальний рівень якості електропостачання. НКРЕКП прокукурікала, а Ахметову – своє робити.