Популярне

Закони про Вищу раду правосуддя підписав Зеленський

Що має змінитися…

Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований ним закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя». 14 липня цей закон вже підтримав парламент. Про це повідомляє офіційний ресурс Президента України.

Зазначається, що документ покликаний створити необхідну законодавчу основу для ефективної реформи судової системи. Окрім цього, ухвалення цього закону є важливим для продовження співпраці між Україною й Міжнародним валютним фондом, а також для отримання макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Документ щодо Вищої ради правосуддя передбачає, зокрема, створення Етичної ради, яка перевірятиме членів ВРП на доброчесність. До складу Етичної ради входитимуть три особи з-поміж суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України, одна особа, запропонована Радою прокурорів України; одна особа, запропонована Радою адвокатів України; одна особа, запропонована Президією Національної академії правових наук України.

Повідомляється, що ухвалений документ враховує рекомендації Венеціанської комісії від 9 жовтня 2020 року щодо реформи судової системи.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів та статусу кримськотатарського народу як корінного.

Згодом президент Зеленський підписав закон про корінні народи України. Зокрема, документом визнаються представницькі органи корінних народів. А також президентом підписано зміни до законопроєкту № 1599-ІХ «Про публічні закупівлі» в Україні, щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель.

Окрім цього, 16 липня, президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 29 червня 2021 року.