Популярне

За “ФОПів” взялася податкова

Податківці повідомляють про “карантинні” штрафи

За час карантину багато фізосіб-підприємців (ФОП) отримали повідомлення про штрафи через прострочення податкової сплати. Нараховані вони за різними податками: єдиний податок, ЄСВ тощо. Однак за законом цього не мало статися, адже прострочення під час карантину не карається. За інформацією AIN.UA, справа в т.зв. “незастосованій штрафній санкції”, яку податківці почали застосовувати до ФОП. “Якщо ви не сплатили податок під час карантину, штрафи не нараховувалися, а зараз їх вирішили показати”, – зазначає видання.

Що робити зі штрафом

Податківці мають списати штрафи за прострочення до карантину. До цього їх зобов’язує Податковий кодекс.

За ним, за порушення податкового законодавства в період карантину, встановленого Кабміном, штрафи не застосовуються, а пеня не нараховується. “А вже нараховану податкову має списувати”, – підкреслює видання.

Для цього можна відправити до своєї місцевої податкової листа наведеного нижче зразка. Увага:

  • ГУ ДПС Львівської області слід замінити на назву своєї податкової;
  • замість 1889,2 грн пені слід прописати суму, зазначену в особистому кабінеті платника податків.
Приклад листа податківцям

Із 1 січня 2022-го “ФОПи” будуть зобов’язані встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО) та видавати своїм клієнтам чеки. Перевірки почнуть проводити лише після закінчення карантину.

Нововведення пов’язане з тим, що частина українських “ФОПів” вже давно перевищила ліміти єдиного податку і має перебувати на загальній системі оподаткування. Така система створена виключно для малого бізнесу, проте деякі підприємці використовують її для мінімізації податків.

Фактично такі бізнесмени дурять державу, позбавляючи бюджет мільярдів гривень. А це, зокрема, гроші на зарплати медикам, оборону, пенсії.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що протягом останніх п’яти років в Україні помітно зросла кількість підприємств, що працюють як юрособи, – на 118 тисяч. А ось “ФОПів” поменшало – на 25 тисяч.