Популярне

Нардеп про борг перед компанією Коломойського: Зеленський має важелі впливу

Олексій Кучеренко розповів, чим загрожує Україні ситуація з “Укрнафтою”

Ситуація з позовом компанії бізнесмена Ігоря Коломойського “Укрнафта” до НАК “Нафтогаз” небезпечна для України, заявив у програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко.

“Ми теоретично живемо в країні, де незалежний суд. Там можуть бути справді юридичні підстави конкретно у цій справі. Настільки всі робили криво-косо, що, можливо, і створили передумови для такого юридичного вердикту. Це однозначно негативно вплине на ситуацію і з бюджетом, і в енергетичному балансі, в цьому немає сумнівів. Абсолютно зрозуміло, що зараз триває боротьба за ресурс, нам не вистачає вугілля, нам не вистачає газу. І в цій ситуації напівдержавна, напівприватна компанія, яка давно керується однією багатою людиною, “Укрнафта”, якщо вона відірве цей величезний фінансовий ресурс, його просто не вистачить на газ для населення, для теплокомуненерго, для теплових станцій. Цього, безумовно, не можна допустити”, — сказав він.

За словами Кучеренка, президент Володимир Зеленський може вплинути на ситуацію.

“І в цій ситуації у мене немає сумнівів, що влада має всі важелі впливу на ситуацію. Не треба тиснути на суд, там достатньо провести відповідні аудити, розібратися, що нароблено в цій “Укрнафті” або “Нафтогазі”, бо через нього ця оборудка крутитиметься. Я думаю, саме для цього на його рахунки списали 27 млрд з рахунку так званого незалежного Оператора ГТС. Я переконаний, що президент і РНБО мають усі можливості цю оборудку зупинити. Не можна розглядати це лише в юридичній площині — потрібно ще й у політичній та площині національної безпеки”, — сказав він.

Нагадаємо, народний депутат Олексій Гончаренко написав у своєму блозі на “Українській правді”, що 26 жовтня державний “Нафтогаз України”, в якому цього року влада фактично поставила лояльний менеджмент, згорнувши реформу корпоративного управління, уклав з Коломойським мирову угоду та погодився віддати йому газ із підземних сховищ. За словами Гончаренка, перші 700 млн куб. м передадуть уже 30 листопада.

Йдеться про газ, який нібито видобувала “Укрнафта” і передавала “Нафтогазу” у 2007-2013 роках для постачання пільгових груп населення, не отримавши за це гроші.Також політик Геннадій Корбан розповів в інтерв’ю Цензор.Нет про те, що в олігарха Ігоря Коломойського з’явилася можливість зараз пред’явити “Нафтогазу” відсуджений колись обсяг газу, який не був оцінений.”Він створив заборгованість “Укрнафти” перед державою абсолютно навмисне – прибуток вивів, а не сплатив податки. А тепер, щоб не було заборгованості “Укрнафти” перед бюджетом, “Нафтогаз” отримує гроші від уряду за рахунок майбутнього видобутку і погашає борг “Укрнафти”. Ось така схема. Якщо ви візьмете текст закону, то самі переконаєтеся в цьому. Це прокачування грошей”, — сказав Корбан.