Популярне

На екологічних біженців загрожує перетворити жителів Приірпіння варварське знищення природи

Невтішний прогноз екологів щодо перспективи розвитку Приірпіння у разі забудови заплави Ірпінь-річки та знищення Романівського болота дали екологи під час дводенного екофестивалю «Zaplava Fest», який пройшов у суботу-неділю. Забудова заплави та висунення Романівського болота може обернутися екологічною катастрофою. Так вважає віце-президент Професійної Асоціації Екологів України Валентин Щербина.

Зараз заплавні води та Романівське болото (найпівденніше з мережі Поліських боліт) виконують роль губки, яка вбирає дощові води й стримує потенційне затоплення житлових кварталів, вважає еколог. ЯК приклад, Валентин Щербина наводить катастрофічні повені у Північному Рейні-Вестфалії (Німеччина) та зовсім недавні затоплення Нью-Йорка (США)Понад сотню загиблих, зруйновані та непридані для життя тисячі будинків. Хто б міг подумати про такі наслідки втручання людини в природу в економічно розвинених країнах Заходу?!  Якщо не зупинити забудову заплави Ірпінь-річки, то подібна ситуація може повторитися у нашому Ірпені – наголошували екологи та громадські активісти, запрошені на екофестиваль «Zaplava Fest».

Під час його проведення учасники подорожували екологічним стежками заплави Ірпінь-річки та Біличанського лісу. Наголошували на необхідності збереження особливо цінних, з екологічної точки зору, земель та загрозі вимирання представників унікальної флори та фауни.

Заключна частина екофестивалю пройшла неподалік Романівського джерела на березі Ірпінь-річки. Книжковий ярмарок, еко-маркет з товарами ручної роботи, майстер-класи для дорослих та дітей, рибалка, конкурс дитячого малюнку, виставка живопису та багато чого іншого приготували організатори «Zaplava Fest» для його учасників з метою пропагування та залучення людей до екологічно чистого стилю життя.

Менеджери екологічного спеціалізованого підприємства МПП «Рада» розповіли про необхідність та правила сортування сміття.

Наталія Зіневич провела для дітей майстер-клас з вибійки на тканині

Захоплення дорослих і малечі викликав найекологічніший транспорт – коні. Двоє чотириногих красенів з кінного клубу «Прометей» Юлії Молокової катали всіх бажаючих. Вершниці-інструкторки охоче розповідали про звички й уподобання коней та ділилися секретами верхової їзди. Ще можна було послухати наживо музичних виконавців.

Присутні на фестивалі побачили однострій Ірпінського «Пласту»

Свіже повітря, природа, друзі, активний відпочинок, спілкування, майстер-класи, корисна їжа, йога, танці та ще багато чого цікавого зробили екофестиваль незабутнім видовищним дійством.

Юля СВІЧКОГАС, Олександр НАКАЗНЕНКО, “Зоря Приірпіння”