Популярне

На 50% зріс за рік розмір платіжки за комуналку

Нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в жовтні 2021 року склали 16,4 млрд грн. Це на 49,0% більше, ніж у жовтні минулого року (11 млрд грн). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на державну службу статистики (Держстат).

За даними статистичного відомства, в жовтні 2021 року населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 12,4 млрд (75,2% нарахованих за цей період сум).

Розмір платіжки за комуналку зріс за рік на 50%

Заборгованість населення зі сплати за житлово-комунальні послуги на кінець жовтня 2021 року склала 66,6 млрд грн, що на 4,1 млрд грн більше, ніж місяцем раніше (61,5 млрд грн).

За даними статистичного відомства, станом на 31 жовтня заборгованість населення за постачання та розподіл природного газу склала 26,1 млрд грн, за постачання теплової енергії та гарячої води — 19,3 млрд грн, за постачання та розподіл електричної енергії — 7,0 млрд грн, за централізоване водопостачання та водовідведення — 6,4 млрд грн, за управління багатоквартирним будинком — 5,6 млрд грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів — 1,2 млрд грн.

Зазначимо, за даними опитування фонду Соціологічної групи «Рейтинг», більшість українців (59%) вважають, що при зростанні цін на газ у Європі, тарифи в Україні не повинні зростати, 33% зазначили, що вони можуть незначно зрости, але держава повинна частково компенсувати різницю. Тільки 5% заявили, що тарифи повинні встановлюватися відповідно до ринкових цін на енергоресурси.