Популярне

Олігархат згуртовано перейшов у наступ — Олена Шуляк, нардеп

Український олігархат перейшов від прихованого спротиву до відвертих атак на команду Президента, намагаючись нівелювати її досягнення та позитивні зміни в країні. Про це заявила лідерка партії «Слуга Народу» Олена Шуляк на форумі депутатів місцевих рад в Одесі.

«Олігархат згуртовано перейшов у наступ, відкриту війну. Можемо побачити її прояви на низці українських телеканалів. Представники олігархів намагаються нівелювати досягнення команди Президента. Використовують маніпулятивні техніки, аби посіяти серед українців панічні настрої», – сказала вона.

Олена Шуляк також додала, що олігархічні клани, старі політики та колишні члени команди «Слуги Народу» намагаються внести розкол у партію. Також за допомогою поправкового спаму навмисно блокується ухвалення важливих для країни законів. Окрім того, сам Зеленський вважає, що телеканали, які пов’язують з Ахметовим, почали вести особисту війну олігарха. Про це Зеленський заявив на своїй пресконференції 26 листопада.

“Це не про свободу слова. Це боротьба зі мною проти одного закону. Проти закону деолігархізації. Всі розуміють, коли ця медійна війна почалася. У нас країна під назвою Україна, а не “ДТЕК”. Тому ключів від держави у нього немає”, – наголосив президент.

Він також обурився тим, що Ахметов, який не має власної політичної партії, підкуповує народних депутатів, яких обирали українці.

“Не можна створити симбіоз “Партії регіонів” та “Народного фронту” з депутатів інших партій”, – пояснив Зеленський.

Він додав, що Ахметов може володіти і 30% ВВП держави, однак повинен дати спокій депутатам та інформаційному простору України. У цей же час Олена Шуляк зазначила, що олігархи почали відкрито говорити що вони мають вплив на такі чутливі для людей сфери, як електрика, опалення, транспорт.

Варто зазначити, шо зниження вартості цінних паперів ДТЕК на біржах говорить про те, що спекулятивна політика б’є безпосередньо в українську економіку, вважає радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

“Про що говорить ситуативне – а я так вважаю – ситуативне падіння вартості деяких активів ДТЕК на біржах? Про те, що політика та особливо спекулятивна політика прямо б’є в економіку”, – сказав він у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” у п’ятницю.

Курс єврооблігацій “ДТЕК Енерго” з погашенням у 2027 році обвалився у п’ятницю на 11,6% одразу після обвинувачень президента України Володимира Зеленського на адресу компанії та її власника Ріната Ахметова на прес-конференції у п’ятницю.

“Це, на жаль, один із прямих наслідків конфлікту між компанією та державою. Не можна на європейському ринку поводитися в одному форматі, а у власній країні намагатися грати не за правилами. Не можна збирати у своїх ефірах людей, які активно поширюють лякаючу і часто фейкову” інформацію, і не чекати на те, що це жодним чином не вплине на капіталізацію як країни в цілому, так і власного бізнесу” – сказав Подоляк.

Він зазначив також, що “не можна виводити в ефір скандалістів, які брехливо розповідають про нібито “початок війни просто завтра”, і які абсолютно ніколи не відповідали за свої дурні слова”.

“Не можна лякати суспільство постійно. Зворотна реакція завжди наздожене. Про це президент Зеленський, між іншим, неодноразово на різних майданчиках говорив – великий бізнес не може впливати на політику, інакше це негативно зіграє проти самого бізнесу”, – наголосив Подоляк.

Джерело: https://politnews.in.net/