Популярне

Стягнення коштів за неоформлену прибудинкову територію — незаконне

Виконавчий орган Київської міської ради (КМДА) не має інформації про кількість належним чином оформлених прибудинкових територій багатоквартирних будинків у Києві, a їх реєстру чи переліку не ведеться. За що ж ми платимо?

У липні 2020 року голова «Спілки власників житла України», народний депутат Олексій Кучеренко звернувся до голови КМДА Кличка В.В. із депутатським зверненням №179д9/15-2020/97384 щодо земельних ділянок під багатоквартирними будинками (прибудинкових територій) у Києві.

Зокрема, у зазначеному зверненні було поставлене питання щодо кількості багатоквартирних будинків у Києві, які мають оформлені прибудинкові території, що внесені до містобудівного (1) чи земельного (2) кадастру.

Листом від 05.08.2020 № 001-2478 КМДА надала відповідь на звернення, на першому ж аркуші якої зазначено: «У Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) інформації про кількість багатоквартирних будинків, що мають оформлені прибудинкові території, внесені до містобудівного кадастру, та їх площу — немає.

Інформації про кількість зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок під багатоквартирними будинками та їх площу у виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) також немає».

На другому аркуші повідомляється: «Реєстр чи перелік оформлених земельних ділянок під багатоквартирними будинками у виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не ведеться».

Зазначена відповідь, яка скидається на явку з повинною, має бути врахована  для встановлення об’єктивної істини та ухвалення справедливого рішення у справі №826/8441/17 щодо оскарження тарифів на утримання будинків у Києві. Фактично КМДА визнала повну відсутність у неї інформації про хоча б якісь відомі її належним чином оформлені прибудинкові території — не лише щодо 8327 будинків, а й для всього міста.

Послуга, яка до останнього року називалася “утримання будинків і прибудинкових територій”, налічувала 16 обов’язкових різних послуг. За відсутності офіційно відведених прибудинкових територій постає питання: за що ми тоді платимо? За словами О.Кучеренка, проблема в тому, що міські голови не хочуть міняти усталений порядок.

“Але недавно я спробував у законопроєкті про зміни до закону про ЖКП чітко виписати одну поправку: ми повинні платити за прибирання територій тільки в тому випадку, якщо у нас є документ про право власності на цю територію. Знаєте, хто був активним противником цієї правки? Асоціація міст України зі своїми представниками. Мери не збираються робити справедливе землевідведення і хочуть, щоб ми платили за території, які нам не належать”, — сказав він.

https://spilka.pro/my-ne-mayemo-platyty-za-prybyrannya-prybudynkovyh-terytorij-bez-dokumentiv-na-nyh/