Популярне

У страху перед Путіним звинуватив Німеччину український дипломат

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україна за останні роки виконала понад 2000 контрольних показників відповідності стандартам НАТО і розраховує на вступ до Альянсу не пізніше ніж у 2030 році. Про це український дипломат повідомив в інтерв’ю Redaktions Netzwerk Deutschland (RND).

За словами Мельника, саме від Німеччини багато в чому залежать євроатлантичні прагнення України.

“Політичний ключ нашої інтеграції з Заходом знаходиться у Берліні. Одна пропозиція у коаліційній угоді нового федерального уряду, в якій Німеччина пообіцяє Україні членство в ЄС та НАТО, стане геополітичним проривом. Це рішення нічого не коштувало б німецьким платникам податків, але дало б серйозне посилання, яке б переважило всі санкції проти Росії. Путін провів червону межу у питанні перспектив вступу України до НАТО і ЄС, а Німеччина, схоже, злякавшись сліпо прийняла його позицію. Це скандал. У демократичній та економічно успішній Україні, як частині західної спільноти цінностей, глава Кремля бачить небезпеку для свого тоталітарного насильницького режиму. Вступ України в ЄС та НАТО також стане позитивним сигналом для пригніченого громадянського суспільства в Росії”, — зазначив український посол, передає ZN.ua.

Також Мельник назвав лобіювання Німеччиною запуску російського газопроводу “Північний потік-2” — “ножем у спину” Україні. На думку посла, саме так в українському суспільстві сприймають позицію німецького уряду, а саме рішення призведе до величезної втрати довіри до Німеччини у наступні кілька десятиліть.