Популярне

Годинник, вкрадений нацистом 80 років тому, знайшли у Бельгії

На одній із ферм у Бельгії через 80 років було знайдено годинник, який вкрав нацистський солдат під час Другої світової війни. Його втратили на величезному кукурудзяному полі, але згодом знайшли і сховали на фермі. Знахідка була повернена онукам автора цього годинника. Варто зазначити, що вони до сьогоднішнього дня продовжують справно працювати. Про це повідомляє The New York Times.

Невеликий кишеньковий годинник був виготовлений Альфредом Оверстрейдом в 1910 році. Він проживав у невеликому місті Роттердам у Голландії та за своїм походженням був євреєм. Годинник був зроблений як подарунок його братові Луї. Ім’я Оверстрейда, а також місце та точний час їх виготовлення, інформація про власника була вигравірувана на задній кришці годинника.

Роб Снайдерс, голландський історик, який дуже добре розуміється на єврейській історії, зазначив, що Луїса Оверстрейда в 1942 році заарештували нацисти. Саме під час арешту, швидше за все, годинник перейшов до рук одного з нацистів. Онук Оверстрейда Річард ванн Амейден дуже зрадів поверненню годинника, виготовленого його дідом, але водночас він і засмутився. Він сказав, що йому стає сумно, коли він дивиться на годинник, адже минуло стільки років, а у світі знову триває війна. В даному випадку він мав на увазі повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну, яке розпочалося 24 лютого.

Немає жодної інформації щодо того, як саме годинник опинився в Бельгії. Історику Снайдерсу вдалося відновити приблизний шлях. Він розповів про те, що під час війни жителі Бельгії та Нідерландів не мали іншого виходу, тож розміщували у своїх будинках німецьких солдатів. Фермер Гюстав Янссенс пустив до себе трьох німецьких солдатів, але наказав їм ходити в туалет на сусіднє поле, засіяне кукурудзою. Через деякий час фермер виявив годинник. Він одразу ж зрозумів, що їх украв нацист. Знахідку повертати він не став і надійно заховав її на своїй фермі.