Популярне

Крадіям гуманітарки загрожує до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо кримінальної відповідальності за використання під час воєнного стану гуманітарної допомоги для отримання прибутку. Про це йдеться у картці відповідного законопроекту на сайті парламенту. Зазначається, що закон повернуто з підписом від президента 2 квітня.

24 березня Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану (реєстр. №7146).

Законом, зокрема, встановлюється, що використання під час дії воєнного стану гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги у значному розмірі не за цільовим призначенням, а саме з метою отримання прибутку або власного збагачення, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.

Ті ж дії, вчинені особою, яка раніше вчинила такий злочин, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, – карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Усі вказані вище дії, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Такі дії вважаються вчиненими у значному розмірі, якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у тисячу і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (від 17 тис. грн); у великому розмірі – якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у три тисячі і більше разів (від 51 тис. грн) перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян; у особливо великому розмірі – якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у п’ять тисяч і більше разів (від 85 тис. грн.) перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.