Популярне

Лісник-одинак може сісти на 12 років…

А його спільники у владних кабінетах – вільні

Слідчі ДБР завершили розслідування стосовно головного лісничого Держпідприємства «Вищедубечанське лісове господарство», якого у жовтні 2021 року затримали «на гарячому». Встановлено, що лісничий вимагав 40 тис. доларів США у директора приватного підприємства за допомогу у сприянні будівництву будинків відпочинку на території лісового господарства.

Зокрема, посадовець обіцяв підготувати лист до агенції лісомисливського господарства, в якому б зазначив, що не заперечує проти оренди 1,4 га землі на 49 років підприємцем. Лісничого затримали під час отримання першої частини хабаря у сумі 20 тис. доларів США.

Він обвинувачується у висловленні вимоги на одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України). Обвинувальний акт направлено до суду.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура, оперативний супровід – Нацполіція.

На жаль, ні ДБР, ні прокуратура не повідомляють, з ким збирався вищедубечанський лісничий розділити 40 тис. доларів США. Адже його посадових повноважень недостатньо, аби задовольнити бажання хабародавця про передачу йому в оренду майже півтора гектара лісових угідь.

Ліси та землі лісового фонду України є об’єктами підвищеного захисту зі спеціальним режимом використання та спеціальною процедурою надання. Національне агентство з питань запобігання корупції виявило найбільш розповсюджені корупційні ризики у сфері земельних відносин, яка є однією з найбільш корумпованих та спричиняє суттєві негативні наслідки.

Згідно з аналізом НАЗК, лише одне положення Земельного кодексу про безоплатну приватизацію земель державної та комунальної власності дає можливість реалізувати з десяток корупційних схем.

За попередніми результатами аудиту Держгеокадастру, через механізм безоплатної приватизації, з 2013-го по 2020 рік з державної у приватну власність вивели понад 700 тис. га землі.

Наразі на балансі держави відсутні понад 5 млн га земельного банку, а власники земельних ділянок стануть відомі лише після оцифрування паперових даних.

Майже рік тому НАЗК запропонувало заходи, які мінімізують або повністю припинять поширення таких корупційних практик. Але віз і донині там. Отже, спільники лісничих у владних кабінетах й надалі залишаються недоторканими.