Популярне

Організована злочинна група на чолі з мером Обухова украла у громади гектар землі

17 лютого 2022 року в Обухівському районному суді відбулося підготовче засідання за обвинувальним актом у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Злочинну схему СБУ викрила ще у 2019 році. Судом встановлено, що умисними незаконними діями міського голови Левченка О.М. територіальній громаді м. Обухова завдано збитків на загальну суму 4 млн.128 тис. 583, 64 гривень.

Суд на цьому засіданні розглянув висновки експертів КНДІСЕ МЮ України за результатами проведення комплексної судової оціночно-земельної експертизи та експертизи з питань землеустрою № 28652/19-41/29626/29627/19-41 від 13.11.2019. Йдеться про оборудки навколо реалізації ЖБК «Кальміус», де під виглядом реалізації державних соціальних програм із забезпечення житлом учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб зловмисники вивели із власності громади один гектар.

Протиправний механізм організували міський голова Обухова Олександр Левченко разом із керівником земельного відділу Обухівської міськради Володимиром Цельорою, керівником юридичного відділу Наталією Пушенко, членом виконкому обухівської міськради Владиславом Вергуном, депутаткою міської ради Українки Тетяною Ягодзинською та іншими особами. Це панство пообіцяло надавати ветеранам та переселенцям соціальне житло у ЖБК «Кальміус», а тим часом, вивело із власності громади один гектар землі, який був призначений під забудову.

Частина депутатів підтримала рішення про безкоштовну передачу землі під будівництво житлового комплексу, але із певними вимогами. Вони вимагали гарантій того, що квартири отримають справді пільговики, що ціна житла буде суттєво нижчою за ринкову, оскільки земля надана безкоштовно, що виконавчий комітет міськради буде контролювати прозорість і відповідність усіх рішень чинному законодавству. Міський голова Обухова Олександр Левченко запевнив, що бере на себе відповідальність за будівництво, однак доповнити проєкт рішення пропозиціями депутатів відмовився.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Тож ми продовжуємо слідкуватит за цією судовою справою. Будемо чикати вироку. Наше завдання контролювати та інформувати громаду Обухова.