Популярне

Пікети проти війни з Україною розпочалися у Росії

18 грудня у Кірові пройшов пікет проти, як вважають пікетувальники, «можливого початку» російсько-української війни. Акція пройшла біля пам’ятника більшовику Сергію Кірову (назвою якого названо місто), у ній брали участь шість активістів. Вони розгорнули плакати, які закликають Кремль не розпочинати війну проти України. Пікетувальники тримали над собою прапори України та Росії, пише svoboda.org.

— Про мілітаристські настрої дізнався від тещі, яка дивиться телевізор, — поділився з кореспондентом сайту Ідель.Реалії один з організаторів антивоєнної акції, вчитель Сергій Дядькін. — Відчувається, що путінські ЗМІ знову нагнітають шовіністичну істерію, як це було під час окупації Криму 2014 року. Обиватель середньої лінії Росії не знає, що таке війна. Йому здається, що в нас після Другої світової постійно «мирне небо» над головою. А те, що Росія за радянських часів вела війну в Чечні, Грузії, Україні, Сирії — забувається. Україна завжди була, є і буде найближчою та дружньою країною для мислячих та сумлінних росіян, сказав кіровський учитель.

Учасники антивоєнної акції розповіли, що більшість перехожих не підтримала пікет, хтось плюнув у бік пікетувальників, інші крутили пальцем біля скроні та називали пікетників образливими чи лайливими словами. Кирівчани, переважно це були люди старшого покоління, закликали «стерти Україну з лиця землі», а протестувальникам пропонували «не ганьбитись».