Популярне

Про додаткову військову допомогу Україні оголосив Байден

Президент США Джо Байден оголосив про надання додаткового пакету військової допомоги Україні. «Сьогодні я оголошую ще один пакет допомоги Україні на 800 млн. доларів, щоб посилити можливості України вести бойові дії на Донбасі», – сказав Байден під час виступу у четвер.

За його словами, до цього пакету допомоги входять, зокрема, важка артилерія, боєприпаси до неї та тактичні безпілотники. Також Джо Байден повідомив, що США виділять Україні ще 500 млн доларів економічної допомоги.

Президент Володимир Зеленський 20 квітня повідомив, що закордонні партнери стали краще розуміти потреби України у відображенні агресії Росії.

13 квітня адміністрація президента Джо Байдена санкціонувала надання Україні додаткової зброї, боєприпасів та іншої допомоги у сфері безпеки на 800 мільйонів доларів.

Російське повномасштабне військове вторгнення в Україну продовжується зранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів за ключовими об’єктами військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

На початку квітня Москва заявила про скорочення активності на півночі України. Незабаром українська влада повідомила, що у Київській, Чернігівській та Сумській областях російських військових не залишилося. Після відходу російських військ у звільнених селах та містах фіксуються випадки масових убивств цивільного населення.

Деякі західні лідери прямо звинуватили Росію у воєнних злочинах. Російська влада продовжує заперечувати причетність своїх військових до вбивств, зокрема, називаючи їх «постановкою». Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території і називає це «спеціальною операцією».