Популярне

Слідчі дії на підприємствах Ахметова

Збитки становлять близько 18 млрд. грн.

Бюро економічної безпеки проводить слідчі дії на підприємствах, які під час проведення господарської діяльності із видобутку та переробки корисних копалин занижували рентну плату за користування надрами. Такими діями службові особи компаній у період 2018-2020 рр. здійснили умисне ухилення від сплати податків у сумі близько 18 млрд. грн., чим завдали Державному бюджету збитки в особливо великих розмірах.

Кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 212 ККУ за фактами умисного ухилення від сплати податків службовими особами чотирьох підприємств, що підтверджуються відповідними висновками аналітичних досліджень, проведених ДПС України.

Наразі детективи БЕБ проводять обшуки в адміністративних будівлях компаній. Відбувається огляд родовищ та виробничих потужностей з переробки корисних копалин. Проводяться експертизи.

Слідчі дії проводять детективи БЕБ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії зі Службою безпеки України. До проведення слідчих дій також залучені спеціалісти НАН України, КНДІСЕ та геодезисти.

Нагадуємо, що Бюро економічної безпеки вже розпочало свою діяльність та проводить системну роботу у напрямку розбудови-забезпечення економічної безпеки держави. Так у січні 2022 року БЕБ викрило керівництво АЗС в ухиленні від сплати податків на суму понад 26 млн. грн.