Популярне

В столиці є можливість до кінця року забезпечити житлом близько 200 000 людей – пропозиція для УРЯДУ

Війна спричинила кризу наявного житла для громадян України. Багатьом переселенцям просто немає куди повертатися. Наразі Уряд зараз активно шукає різні варіанти розміщення внутрішніх переселенців та людей, які втратили житло.

Розглядаються кілька варіантів програм, починаючи від будівництва швидких житлових модулів та нових масивів малоповерхової забудови. Проводяться розрахунки, шукають джерела фінансування. У рамках завдання щодо забезпечення житлом жертв війни, варто розглянути альтернативні можливості, які лежать буквально на поверхні.

Кілька дієвих пропозицій щодо варіантів розміщення внутрішніх переселенців  було представлено в рамках ініціативи Громадський рятівник

Можливість №1. Довгобуди

Будівництва Войцехівського, будівництва банку «Аркада», недобудови «Укрбуду» та троєщинські «кукурудзи» – у столиці зараз налічується близько двох сотень недобудованих будинків, які за належної організації та фінансування, реально добудувати та здати в експлуатацію протягом року. У будь-якому випадку, це в 2-3 рази швидше, ніж будівництво капітального житла з нуля.

Близько третини часток у цих довгобудах належать інвесторам. Проте це не проблема. Крім того, що самим інвесторам необхідне житло, для інших випадків можна знайти прийнятні форми компенсації, або інші варіанти взаємовигідних домовленостей. Найважливіше те, що добудова київських довгобудів протягом року дозволить забезпечити комфортне житло для 100 000 осіб.

Можливість №2. Офісні центри

Вони простоюють і здебільшого простоюватимуть найближчі 2-3 роки. Можна оперативно (1-2 місяці, що дуже важливо!) обладнати у багатьох офісних центрах житлові модулі типу сімейних гуртожитків з комфортними умовами проживання. Де будуть передбачені житлові модулі для сімей із загальними зонами відпочинку, кухнями та санвузлами. А також, забезпечені системи спостереження та безпеки.

Переобладнання 50% столичної офісної нерухомості дозволить додатково і в стислий термін акумулювати комфортне тимчасове житло для 100 000 людей.

Для власників офісної нерухомості це може бути прийнятний варіант, який дозволить зберегти певний дохід та зробити свій внесок у відновлення України.

Можливість №3 – фонд нежитлових приміщень

У столиці цей фонд дуже великий. Багато приміщень здавалося в оренду під склади, простоювали, а багато знаходилися в аварійному стані.

Більшість з цих площ придатні для швидкої реконструкції під тимчасове житло для переселенців і тих, хто втратив будинки. Необхідно зробити комплексну ревізію таких приміщень та виділити ті, які можуть бути швидко переобладнані та за відносно незначних витрат стати придатними для комфортного проживання.

Переобладнання таких площ під житлові модулі дозволить лише в Києві додатково розмістити до 20 000 людей.