Популярне

Віталій Кличко у стані гроггі

Кабмін обрізав йому повноваження

24 січня Кабмін змінив порядок призначення глав райдержадміністрацій у Києві  тепер їхні кандидатури пропонуватиме не голова КМДА, а прем’єр-міністр. На черговому засіданні 26 січня 2022 року уряд погодив звільнення трьох голів київських РДА: Ярослава Лагути  з посади голови Дарницької РДА; Ігоря Щербака  з посади голови Дніпровської РДА; Олега Гаряги  з посади голови Шевченківської РДА.

У Віталія Кличка ця новина спричинила давно забутий ним стан гроггі — запаморочення від несподіваного удару в нижню щелепу. Він одразу заговорив мовою усіх ображених корупціонерів.

У своєму Facebook він написав:

Щодо «оригінального» рішення Кабінету Міністрів, який на вчорашньому засіданні погодив звільнення трьох голів районних адміністрацій Києва. Позицію мера столиці, якого обрали кияни та надали йому повноваження відстоювати їх інтереси, уряд не враховував та навіть не звертався за нею… З юридичної точки зору — урядовці порушили закон, перевищивши свої повноваження. Бо місцеве самоврядування — це не втілення політичних забаганок центральної влади. Тому не треба нехтувати Конституцією і законами! Сподіваюся, у Президента є кому порадити, що не варто ухвалювати пропозицію уряду. Бо далі вже суд даватиме правову оцінку порушенню закону. З політичної ж точки зору скажу одне: таким «рішенням» урядовці долучилися до кампанії з придушення місцевого самоврядування в Україні та спроби побудувати жорстку вертикаль влади — недемократичну і неконституційну! Киян хочу запевнити: інтересів громади я не здам! І захищатиму право мешканців столиці на самоврядування в своєму місті. Хаосу в управлінні Києвом, який зараз намагаються створити, ми не допустимо! Дехто говорить, що я, нібито, звільню всіх представників провладної партії з посад у КМДА. Тому зазначу, що оцінюю та звільняю людей за результатами їх роботи, а не за політичною приналежністю. Як це відбувається в усіх демократичних країнах. Такими принципами має керуватися і центральна влада. Щоб управління — і місцеве, і державне — було в Україні професійним і ефективним, а не політично-лояльним. Не треба керуватися принципом «якщо ти не прислуга, значить, — ворог». Не треба зневажати місцеве самоврядування і тиснути та знищувати його! Ворог сьогодні у нас — один і спільний. І він тільки й чекає, щоб скористатися ситуацією внутрішнього розбрату і розборок. Сьогодні важливі єдність і спільні зусилля, щоб захистити і зберегти нашу державу! І не час для особистісних рефлексій чи змагань. Українці знову мають продемонструвати свою гідність, згуртованість і готовність усім разом дати відсіч агресору!»

Струс від удару прем’єра Дениса Шмигаля виявився настільки потужним, що звільнення вщент корумпованих поплічників та усікновення владних повноважень видались Віталію Кличку «політичними переслідуваннями». Хоча, кияни сподіваються, що Лагута, Щербак і Гаряга — це перші ластівки. За ними мають полетіти й інші…