Популярне

Американські сенатори заявили про свою підтримку України напередодні розмови між Байденом та Путіним

Член Комітету із закордонних справ, сенатор-демократ від штату Коннектикут Кріс Мерфі попередив, що Україна «може стати новим Афганістаном» для Росії, якщо Москва піде далі у своїх діях. Мерфі заявив про це, виступаючи на каналі CNN у недільній програмі «Стан держави».

«Я думаю, що нема заміни дипломатичним зусиллям віч-на-віч, так що я сподіваюсь, що віртуальна зустріч між президентом Байденом та президентом Путіним принесе результати. Однак, дозвольте сказати – якщо Росія вирішить піти далі, це буде помилкою історичного масштабу для Москви», — сказав сентатор.

«Україна може стати наступним Афганістаном для Росії, якщо вона (Росія-Г.А.) вирішить піти далі, і це наша робота в Конгресі бути дипломатичними, політичними та військовими партнерами України», — додав законодавець.

«Зараз у нас є поправка на розгляді в Сенаті, яка значно збільшить обсяги летальної допомоги, і я її підтримую».

Тему України на тлі майбутньої розмови Байдена та Путіна обговорювали і в іншій програмі, на каналі Фокс Ньюз. Сенаторка-республіканка Джоні Ернст закликала президента Байдена бути «дуже чітким та дуже сильним» у спілкуванні з Путіним.

«Він повинен сказати Володимиру Путіну, що ми не дозволимо продовжити проект «Північний потік-2» і що нам потрібно, щоб він знав та розумів, що ми захистимо Україну та надамо їй допомогу. Він (Байден-Г.А.) повинен чітко про це сказати.» — сказала сенторка. Членкиня Комітету збройних сил Сенату підкреслила необхідність того, щоб Байден дав відсіч, як вона сказала, «дуже агресивним діям Росії».