Популярне

Верховний суд зняв зі споживачів додатковий тарифний тягар

8 вересня 2021 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду Рибачука А.І, Мороз Л.Л. та Бучик А.Ю. задовольнив касаційні скарги НКРЕКП та НЕК «Укренерго» на рішення двох судів нижчих інстанцій. Скасувавши їх рішення, які задовольняли позовні вимоги АТ «ДТЕК Західенерго» щодо скасування плати за передачу електроенергії мережами НЕК «Укренерго» під час її експорту, ВСУ прийняв нове рішення, яким в позові відмовлено повністю.

«ДТЕК Західенерго» в лютому 2020 року звернулося до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати постанову НКРЕКП від 7 лютого 2020 року №360, якою було затверджено обов’язкову плату за передачу електроенергії під час її експорту.

Відповідно до рішення Верховного суду, українські підприємства – експортери електроенергії зобов’язані оплачувати послуги НЕК «Укренерго» з передачі електричної енергії і диспетчерського управління під час її експорту.

Як відзначає сайт  НКРЕКП рішення Верховного суду відновлює справедливість – тепер експортери електроенергії, як і всі інші учасники ринку, сплачуватимуть тариф на передачу.

оператор системи передачі нарешті отримає 2,2 млрд. грн. від експортерів, що сприятиме збалансуванню його фінансового стану. Це також дозволить не допустити покладання додаткового тарифного тягаря на споживачів.