Популярне

Лабораторію, яка видавала за гроші фальшиві COVID-сертифікати, викрили у Києві

У Києві виявили працівників лабораторії, які видавали COVID-сертифікати без проведення відповідних аналізів. Організував такий «бізнес» лікар лабораторії, який підшукував клієнтів сам або за допомогою посередників. Про це 22 жовтня повідомила пресслужба поліції столиці.

«У пошуках бажаючих отримати сертифікат без проходження ПЛР-тестування медику допомагали двоє посередників, а далі від цього залежала ціна послуги – від 725 до 1800 гривень за сертифікат. Неправдиві дані про відсутність у клієнта коронавірусної інфекції у відповідну базу даних вносили медсестри, які у подальшому друкували готовий документ та отримували за це гроші. В день за цією послугою зверталися від 3 до 5 осіб», — йдеться у повідомленні.

Проти працівників лабораторії відкрили справу за статтею «шахрайство». Поліціянти провели обшуки в автомобілях, за місцем роботи та проживання фігурантів, «звідки вилучили десятки бланків COVID-сертифікатів, гроші, комп’ютерну техніку, які підтверджують злочинну діяльність».

«Порушникам загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі. Після проведення необхідних слідчих дій можлива додаткова кваліфікація події. Досудове розслідування триває», — додали у поліції.

Що відомо

  • Наприкінці вересня Кіберпол викрив двох киян на виготовленні фальшивих COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів.
  • 10 вересня у Києві викрили схему підробки результатів ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів за участі турфірм.
  • 22 вересня Кабінет міністрів погодив законопроєкт про запровадження кримінальної відповідальності за продаж та користування підробними COVID-сертифікатами.