Популярне

Не хапайтеся за гаманці, щоб розрахуватися за опалювання!

Бо платіжки «Київтеплоенерго» містять ознаки фальсифікації

До Антимонопольного комітету України надходять численні звернення киян щодо нарахування їм у платіжках КП «Київтеплоенерго» додаткових сум за минулий період, підставою для чого, начебто, стали рекомендації АМКУ. При чому перерахування у цих платіжках відбувається переважно у бік збільшення та без належного обґрунтування підстав для цього.

Причини таких дій столичних теплоенергетиків наразі перевіряються Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (далі — Відділення).

Водночас Комітет наголошує, що нові нарахування споживачі отримали не в результаті дій Відділення, а в результаті дій/бездіяльності КП «Київтеплоенерго». Адже воно без укладання нових договорів зі споживачами, здійснювало нарахування за новою Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 № 315. Ці дії можуть містити ознаки порушення конкурентного законодавства, у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку.

Нагадаємо, 24.06.2021 адміністративна колегія Відділення надала КП «Київтеплоенерго» обов’язкові для розгляду рекомендації утриматись від застосування Методики № 315 під час розрахунків зі споживачами, з якими не укладено договори відповідно до вимог Закону №2189-VIII та здійснити перерахунки споживачам, з якими були укладені до 01.05.2019 договори про надання комунальних послуг, розміру плати за послуги з централізованого опалення відповідно до Методики № 359.

КП «Київтеплоенерго» уже повідомило Відділення про часткове виконання наданих йому рекомендацій, зокрема, в частині здійснення перерахунків відповідно до Методики №359 за послуги в опалювальний період 2020-2021 року.

Чи дійсно дані Комітетом рекомендації виконано, та чи пов’язано з їх виконанням здійснення значних донарахувань у платіжках окремих користувачів послуг, Комітет наразі з’ясовує.

Зокрема, вживаються заходи щодо отримання детальної інформації від комунального підприємства стосовно проведеного перерахунку споживачам. До КП «Київтеплоенерго» направлено всі необхідні вимоги про надання інформації щодо проведеного перерахунку, після отримання найближчим часом відповідей зможемо дати належну оцінку таким діям монополіста.