Популярне

«Смотрящего» із списку санкцій РНБО, який втік із залу суду, затримали під Одесою

За словами силовиків, зловмисник є в «списку санкцій» РНБО і перебував у злочинних угрупованнях, які спеціалізувалися на розбійних нападах і вимаганні грошей у фермерів. Поліція в Одеській області провела спецоперацію із затримання «смотрящего» в Любашівському районі Олександра Гвінцадзе, який примудрився втекти прямо із залу суду. Про це повідомляє Думська, посилаючись на свої джерела.

За даними журналістів, так званий «смотрящий» переховувався від правосуддя на території Одеської області, оскільки в Чернігівській області «авторитету» і його спільникам судом призначено покарання у вигляді 8,5 років позбавлення волі. Але в колонію злочинець не відправився, оскільки втік прямо із залу суду. За інформацією видання, затриманим виявився Олександр Гвінцадзе, чиє прізвище є в «списку санкцій» РНБО проти «злодіїв у законі».

«Смотрящий» по Любашівському району неодноразово входив до складу організованих угруповань, учасники яких займалися вимаганням грошей у фермерів, розбійними нападами та викраденням людей. Узимку 2019 року зловмисник зі своїми спільниками напав на громадянина і силою відібрав у нього $ 20 тисяч, а вже в січні 2021 суд Чернігівської області визнав його винним у скоєнні цього грабежу.

Пресслужба Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України повідомила, що в Одеській області був затриманий «смотрящий», який проходив у справі про напад і розбої, але не повідомила його прізвища.

«Оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області Нацполіції отримали інформацію, що зловмисник переховується на території регіону. Встановивши його місцеперебування, провели заходи для затримання. Учора, 24 травня, на підставі вироку суду поліцейські затримали «смотрящего» і доставили його в ГУНП у Чернігівській області для взяття під варту», — йдеться в повідомленні правоохоронців.

Одеса, спецоперація, авторитет, злодій в законі, затримання авторитета під Одесою
«Смотрящий» у Любашівському районі

Крім цього, Департамент відзвітував про викриття ще двох «смотрящих» — за азербайджанською діаспорою в Черкасах, за відділенням Херсонського СІЗО. Кримінальний «авторитет» з Черкас був затриманий ще в березні цього року при отриманні грошей, які він вимагав від громадянина. Було встановлено, що він «вирішував питання в кримінальному середовищі, займався перерозподілом незаконно отриманих коштів і контролював постачання заборонених предметів у місцеві установи відбування покарань».

Інший «смотрящий» відбуває покарання в Херсонському СІЗО за скоєння низки тяжких злочинів, у тому числі і навмисного вбивства.

«Він організував незаконний канал постачань наркотиків до установ — у цьому його викрили поліцейські у квітні цього року. Оперативники управління стратегічних розслідувань у Херсонській області отримали докази диктування «смотрящим» так званих «злодійських традицій» іншим утриманцям СІЗО, контролю їхнього «общака» і підтримки звʼязків з представниками регіонального криміналітету», — йдеться в повідомленні силовиків.

спецоперація, авторитет, злодій в законі, затримання авторитета
«Смотрящий» за азербайджанською діаспорою
спецоперація, авторитет, злодій в законі, викриття авторитету, Херсонське СІЗО
«Смотрящий» у Херсонському СІЗО

Раніше Фокус розповідав, що Зеленський затвердив санкції РНБО проти ватажків «ЛДНР» і «злодіїв у законі». У списку 674 людини, а в переліку юридичних осіб — 137 компаній.