Популярне

Апеляція збільшила тюремний строк екс-оперуповноваженому СБУ

7 лютого 2022 року Апеляційна палата розглянула апеляційні скарги захисника обвинуваченого та прокурора на вирок Вищого антикорупційного суду від 9 липня 2021 року, яким особу визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, та виправдано за ч. 3 ст. 368 цього ж Кодексу. Вироком особі призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, строком на 3 роки.

За результатами апеляційного розгляду колегія суддів:

– звільнила обвинуваченого від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 369-2 КК у зв’язку із закінченням строків давності;

– скасувала вирок ВАКС в частині виправдання за ч. 3 ст. 368 КК, в цій частині ухвалила новий вирок, яким визнала особу винуватою та призначила покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років та 6 місяців з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки та конфіскацією майна.

Особу взято під варту негайно на виконання вироку.

Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня його постановлення.

Судом встановлено, що оперуповноважений СБУ запропонував засновнику одного підприємства здійснити вплив на прийняття слідчим рішення про повернення вилученого у ході обшуку обладнання за надання неправомірної вигоди у розмірі 50 000 доларів США та висловив прохання про щомісячне надання неправомірної вигоди в розмірі 5-7 тис. доларів США за неперешкоджання у господарській діяльності підприємства.