Популярне

РПЦ називає війну в Україні «священною» – УПЦ відмежовується

Російська Православна Церква оголосила війну в Україні «священною», визначивши її як боротьбу за «руський мир». Українська Православна Церква відкидає цю ідеологію та закликає до побудови «Божого світу». Протистояння між церковними громадами стає більш гострим.

УПЦ не погоджується з ідеологією РПЦ про «священну війну»

РПЦ назвала війну в Україні «священною», в українській церкві відреагували. Російського народний собор під керівництвом московського патріарха Кирила прийняв «наказ», в якому російське вторгнення в Україну назвали «священною війною» та заявили, що «вся територія сучасної України має увійти до зони виняткового впливу Росії». В УПЦ відмежувались від таких заяв.

Як пишуть журналісти «Радио свобода», формально документ патріархії не має стосунку до РПЦ, однак у роботі собору бере участь безліч російських церковних ієрархів та пов’язаних із церквою громадських діячів.

Документ схвалили під час соборного з’їзду, який відбувся 27 березня у Москві під головуванням патріарха Кирила.

Війну в Україні в цьому папері назвали «новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним, що ведеться на землях Південно-Західної Русі», а з «духовно-моральної точки зору» – «Священною війною, в якій Росія та її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію «Утримуючого», що захищає світ від натиску глобалізму і перемоги Заходу, що впав у сатанізм».

Також в документі розкрили поняття «руського миру» назвавши його межі ширшими за державні кордони «як нинішньої Російської Федерації, так і великої історичної Росії».

Також у документі йдеться про «триєдність російського народу» і про те, що білорусів та українців «варто визнати лише субетносами росіян».

В Українській Православній Церкві після заяви росіян відмежувались від ідеології «руського миру».

Дослівно УПЦ: «Українська Православна Церква не підтримує та відмежовується від ідеології «руського миру». Більше того, ставлення нашої Церкви до цієї ідеї давно публічно висловив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій: «Ми ніякий російський світ не будуємо, ми будуємо Божий світ».

Там кажуть, що твердження про те, що так звана «спеціальна військова операція» є «священною війною», суперечить базовим принципам християнської моралі.

Митрополит Євстратій, речник автокефальної ПЦУ, після собору у Москві написав у фейсбуці, що «структура Московського патріархату в Україні на чолі з митрополитом Онуфрієм цілком нагадує особу, яка страждає від домашнього насильства, але не здатна порвати з насильником».

Пряма мова Євстратія: «Вони бояться його погроз та переслідування, бояться «піти з дому», тобто вийти з системи МП, бо «залишаться на вулиці» – «без канонічності». Вони бояться його звʼязків, адвокатів, грошей, впливу».

Джерело: Українська правда