Популярне

В’язниця загрожує двом суддям Конституційного Суду – що вони скоїли

Скандально відомий Олександр Тупицький допустив незначне порушення, а судді КС Віктор Кривенко і Олександр Касмінін приховали дані про своє майно у Криму

У двох суддів Конституційного Суду України (КСУ) виявили майно, яке вони не вказали у своїх обов’язкових деклараціях. Невказане майно виявили слідчі Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), які передали виявлені факти до Національного антикорупційного бюро України. Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Хто відзначився

У ході вивчення декларацій суддів КСУ з’ясувалося, що

  • суддя Віктор Кривенко не задекларував належну йому земельну ділянку в Автономній Республіці Крим, яку оцінено в 4 млн гривень;
  • суддя Олександр Касмінін не вказав відомості про квартиру загальною площею 150,5 метра квадратних у Києві вартістю 2,4 млн гривень.

Наголошується, що дії суддів підпадають під статтю 366-2 Кримінального кодексу України “Декларування недостовірної інформації”, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки.

Ще один суддя КСУ допустив порушення у рамках адміністративного кодексу.

Так, у декларації за 2019 рік судді КСУ Володимира Мойсика виявлено відсутність доходу у сумі 239 тисяч грн, отриманого у вигляді звільнення від сплати боргу за кредитним договором.

У деклараціях інших п’яти суддів КСУ – Олександра Тупицького, Ігоря Сліденка, Сергія Саса, Віктора Городовенка, Віктора Колісника – виявлено незначні порушення, які не тягнуть за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність. Наприклад, Олександр Тупицький не відразу вказав земельну ділянку площею 126 м2, розташовану поблизу Ялти в окупованому Криму.

Скандали навколо КСУ

  • 9 грудня Держдепартамент США ввів санкції проти колишнього голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького та його дружини. Щодо Тупицьких запроваджено анулювання американської візи, якщо вона у них була, або подальші обмеження щодо її видачі. Так Вашингтон бореться із корупціонерами із України.
  • При цьому КСУ має свою “війну” з Офісом президента. Тут затягують складання присяги від двох суддів, яких 26 листопада президент Володимир Зеленський призначив суддями Конституційного Суду. У КСУ пояснюють затримку тим, що у закладу немає вільних місць для суддів Зеленського.
  • У Верховному Суді України навіть заборонили Зеленському та будь-кому ще коментувати рішення Конституційного Суду та подібних судових органів. Мовляв, будь-яке слово на адресу судових інстанцій це тиск на суд.
  • В Офісі президента заявляють, що все, що відбувається в КСУ, спрямоване проти конкретних законів про очищення Вищої ради правосуддя та про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів.