Популярне

Зенітні ракети Stinger відправлять в Україну Нідерланди

Уряд Нідерландів прийняв рішення «якнайшвидше» відправити в Україну 200 зенітних ракет Stinger. Такі ж американські ракети знаходяться на озброєнні країни. Відповідний документ підписали міністри закордонних справ та оборони Вопке Хукстр та Кайси Оллонгрен, пише видання RTL.

Чиновники змогли уникнути стандартної та тривалої процедури узгодження.

«Для цього запиту було проведено ретельний розгляд критеріїв експорту зброї, але процедуру було скорочено через виняткові обставини», — йдеться у листі.

Серед іншого Нідерланди безоплатно передадуть українській армії 200 ракет Stinger американського виробництва, які знаходяться на озброєнні армії Нідерландів.

Stinger «Стінгер» — це ракети класу «земля-повітря» для запуску з портативних ЗРК, з інфрачервоним наведенням. Її військове завдання – збивати ворожі вертольоти і літаки. Ракети довжиною 1,5 метра і вагою понад 16 кілограмів мають надзвукову швидкість, 2400 кілометрів на годину, і ефективні для поразки цілей у радіусі від 0,5 метра до 5 кілометрів.

Системи протиповітряної оборони дуже важливі для збивання російських вертольотів і літаків, що здійснюють бойові вильоти для обстрілу українських об’єктів і перевезення живої сили російської окупаційної армії.

Уряд Нідерландів погодився відправити в Україну і інші військові товари. Вони «будуть відправлені якнайшвидше, але Нідерланди, як і інші країни, стикаються з логістичними проблемами», йдеться в листі до парламенту.

НАТО надасть Україні нову партію військової допомоги у зв’язку із нападом Росії. Очікуються нові постачання систем ППО.

В Україну прибув літак із військовою допомогою від Польщі. Міністр оборони України Олексій Резніков подякував партнерам за надану підтримку.

Президент США Джо Байден видав меморандум щодо надання військової допомоги Україні. Загальна сума становить 600 млн. доларів.