Популярне

ЗМІ світу: “Зеленський грає роль, якої від нього майже ніхто не очікував”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ворожа сторона позначила його як мету номер один, а його сім’ю – як мету номер два

Головна увага світових ЗМІ прикута до війни Росії проти України, яка розпочалася рано вранці 24 лютого з обстрілів різних районів України російськими військами.

Про те, як Володимиру Зеленському мимоволі дісталася роль, до якої він не готувався, наскільки російський президент зберігає зв’язок із реальністю і чому Британія досі обережна у справі запровадження санкцій – у нашому огляді міжнародних ЗМІ.

“Володимир Зеленський грає роль, якої від нього майже ніхто не очікував: роль президента України воєнного часу”, – пише газета New York Times.

І, схоже, головна вистава його життя відбулася у той час, коли російські війська готувалися до вторгнення. Його пристрасна спроба закликати до голосу розуму, яку він зробив 24 лютого рано-вранці, за кілька годин до вторгнення Росії, коли він звернувся до росіян російською мовою, на жаль, провалилася.

Але ж вона зробила його, колишнього коміка та актора, лідером воєнного часу, навколо якого згуртувалися українці

Його драматична промова, а також поява на Мюнхенській конференції з безпеки минулими вихідними, де він попереджав європейських союзників про “умиротворення” Росії, дали Зеленському те, чого в нього не було навіть серед прихильників: авторитет.

Тепер президент Зеленський стикнувся з найбільшою кризою у сучасній історії своєї країни і протистояти президенту Путіну.

Звичайно, незрозуміло, як довго і чи взагалі зможуть українці протриматися проти переважаючої російської сили, і чи продовжить Зеленський грати роль, до якої він не готувався.

Зеленський не мав досвіду у політиці, крім ролі президента в комедійному серіалі. Він переміг за допомогою популістських обіцянок боротися з олігархами у владі та зробити Україну країною, яку не можна буде називати ні “корумпованим партнером Заходу”, ні “молодшою ​​сестрою Росії”.

Для виборців Зеленський був “російськомовною людиною зі сходу України, яка вела свій бізнес російською мовою”.

Його найпотужніша підтримка прийшла з півдня та сходу України, зокрема з охоплених конфліктом Донецької та Луганської областей, частина яких входить до складу двох анклавів, незалежність яких визнав Володимир Путін.

І Росія чекала від нього на проросійську політику.

Але він не захотів грати на російських умовах.

Російськомовна людина зі Сходу стала типовим українським патріотом.

І в цьому шлях Зеленського відображає шлях його країни, яка вже вісім років перебуває у стані збройного конфлікту з сепаратистами, яких підтримує Росія. За ці роки почали пишатися своєю мовою та історією у тандемі з вірою в демократію та прозахідною орієнтацією.

А довіра до Росії та повага до авторитарного уряду Володимира Путіна суттєво зменшилася.