Популярне

Путін покликав Порошенка у Росію. Порошенко перевів стрілки на Зеленського

Президент Росії Володимир Путін запропонував дати політичний притулок колишньому президентові України Петру Порошенку, «попри серйозні розбіжності». Про це Путін заявив 7 лютого на спільній пресконференції за підсумками переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном.

Путін заявив, що вже пропонував Порошенкові політичний притулок, але зараз готовий серйозно підтвердити раніше висловлений намір.

«Коли Порошенко був ще президентом України, я йому казав, що якщо в нього виникнуть якісь складнощі, Росія готова надати йому політичний притулок. Він тоді іронізував багато з цього питання. Але сьогодні можу підтвердити свої пропозиції, попри наші серйозні розбіжності щодо питання врегулювання на Донбасі. Я вважаю, що він наробив багато помилок у цьому напрямі», – сказав президент Росії.

Путін також заявив, що вважає політичне переслідування Порошенка як державного діяча надмірним.

Порошенко відповів на своїй сторінці у ФБ, у притаманній йому манері, недолуго перевівши стрілки на діючого Президента:

«Наша команда неодноразово заявляла, що переслідуючи проєвропейську опозицію в Україні, Зеленський насамперед хоче зробити подарунок Путіну. Нині це підтвердив вже сам Путін. Раджу Володимиру Олександровичу припинити радувати Путіна і зайнятися захистом країни. І саме туди спрямувати свої зусилля та зусилля правоохоронних органів, які зараз займаються Порошенком більше, ніж російською загрозою. А Володимиру Володимировичу — нарешті усвідомити, що ми розберемося самі, тут, в Україні. І одвічна російська практика «опікуватися» українською політикою та політиками вже давно припинилася. Це сталося тоді, коли я був обраний Президентом України».

Нагадаємо, 19 січня Печерський районний суд Києва відмовився взяти під варту колишнього президента Петра Порошенка й обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Прокурори попросили запобіжний захід для Петра Порошенка у вигляді утримання під вартою на 2 місяці з можливістю внесення застави в 1 мільярд гривень.

Держбюро розслідувань і Служба безпеки України підозрюють колишнього президента Петра Порошенка в державній зраді через його сприяння постачанню вугілля з окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей для українських державних підприємств.